خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه

خاطره(17)/استقبال از یار دیرین در خانه‌هایی كه سنگر بود/

"سرمقاله روزنامه رسالت به قلم دکتر فلاحت پیشه"
كرمانشاه دیار مردان تاریخ‌ساز كشور و زنان وفادار به ایران و اسلام، میزبان عزیزترین میهمان خود است. سفر امروز مقام معظم رهبری به استان كرمانشاه اولین سفر ایشان در مقام عظمای ولایت به این منطقه بوده و به سال‌ها صبر و انتظار مردم پایان می‌دهد.به یاد دارم در مجلس هفتم دوبار در جلساتی مختلف خواست مردم استان كرمانشاه برای حضور ایشان را خدمتشان مطرح كرده بودم.یك بار در نشست اعضای مجلس هفتم كه به اتفاق آقایان دكتر امینی و موسوی اجاق مطرح شد و بار دیگر در ضمن دیدار اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی- در مجلس هفتم- و هر دو بار ایشان یك جمله را پاسخ فرمودند و آن اینكه: "مردم حق دارند، حتما می‌آیم".

در طول این دوران مسئولان استان كرمانشاه با تهیه نامه‌های مشترك خواستار انجام سفر شدند و سرانجام بعد از مهیا شدن شرایط لازم این سفر در دستور كار قرار گرفت و خدا را شاكریم كه اكنون افتخار میزبانی ایشان و هیئت محترم همراه را پیدا كرده‌ایم. حضور مقام معظم رهبری در استان كرمانشاه علاوه بر بركات معنوی از لحاظ اهداف و شاخص‌های توسعه‌ای نیز امكان بی‌بدیل و تازه‌ای را برای مركز توسعه غرب كشور فراهم خواهد ساخت.ایشان در ایام جنگ تحمیلی بارها در كنار رزمندگان این استان به عنوان مركز فرماندهی و پشتیبانی جنگ‌های غرب كشور حضور یافتند در زمان ریاست‌جمهوری نیز به كرمانشاه سفر كردند و اكنون به عنوان عالی‌ترین مقام كشور اما با چفیه‌ای به یادگار مانده از شهدا و رزمندگان جنگ به خانه باز می‌گردند. خانه‌هایی كه روزی سنگر بود،‌اكنون یار دیرین دوران جنگ مظلومانه را زیارت می‌كند. چه خاطراتی كه در این روزها زنده خواهد شد. بخش‌هایی از آن را باید از زبان شخص ایشان شنید. در كرمانشاه هشت هزار بار صدای آژیر خطر به صدا درآمده است، هزاران خانه بمباران شده و بیشترین آمار شهدا و جانبازان از این دیارند و قربانیان جنگ شهرها در استان با شهرهای دوران جنگ دوم جهانی برابری می‌كرد.
استان كرمانشاه همان استانی است كه اولین و آخرین توطئه‌های ایذایی و براندازی علیه جمهوری اسلامی ایران را در ابتدا و انتهای جنگ تحمیلی با شكست مواجه ساخت. پاوه رزمگاه شهید چمران و یارانش از شهرهای میزبان مقام معظم رهبری به شمار می‌رود. یكی از نخستین اقدامات تجزیه طلبانه دشمنان خارجی و فریب‌خوردگان داخلی در منطقه عمومی این شهرستان شكل گرفت كه با رشادت مردمان بومی و رزمندگان تحت هدایت شهید چمران و دیگر فرماندهان جنگ با شكست مواجه شد و در انتهای جنگ نیز مسیر قصر شیرین،‌سرپل ذهاب،‌دالاهو و اسلام‌آباد غرب با خون عزیزانی آذین شد كه توطئه منافقین، صدام و برخی كشورهای غربی و ارتجاع عربی را در جداسازی بخشی از كشور از ایران عزیز، خنثی نمودند. همان رزمندگان بومی كه آن زمان مرزها را از بیگانگان و وابستگان پاكسازی كردند اكنون به رغم معصر بودن مانع شكل‌گیری توطئه پژاك شدند. كاش زمینه‌ای فراهم شود تا اهالی مرصاد اسلام آ‌باد غرب نیز ایشان را زیارت می‌كردند.
از لحاظ توسعه‌ای حضور بخش عمده‌ای از اعضای هیئت محترم دولت در سفر امكان دیگری را برای حل مشكلات و پیشبرد اهداف بلند استان كرمانشاه فراهم خواهد آورد. قطعا در شرایطی كه مصوبات سه دور سفر استانی دولت به رغم دستاوردهای خوب، نتوانست اهداف بزرگی همچون راه‌آهن غرب كشور و تعدیل كلی شاخص‌های محرومیت و اشتغال استان را به دنبال داشته باشد با عنایات خاص مقام معظم رهبری و دستورات مقتضی ایشان این مهمات به انجام نزدیكتر خواهد شد.
كرمانشاه از جمله استان‌های كشور است كه از بیشترین تنوعات قومی و مذهبی برخوردار می‌باشد اما همگان فارغ از هر تفاوتی منتظر رهبر معظم خود هستند.
بی‌شك در سایه حضور ایشان امكان برآورده شدن بخشی از خواسته‌ها نیز فراهم خواهد آمد. اینها می‌خواهند حق و افتخار طبیعی خود به عنوان ایثارگر را تامین شده بدانند. پیش از سفر نامه‌ تعدادی از بازنشستگان و كاركنان دستگاه‌های دولتی را دریافت كردم كه در آن از صدور یك بخشنامه دولتی گلایه شده بود. طبق این بخشنامه كسانی كه هنگام جنگ از شهرهای دیگر كشور به استان كرمانشاه آمده بودند، ایثارگر به حساب آ‌مده‌اند ولی مردم بومی كه خود و خانواده‌هایشان زیر جنگ به سر برده‌اند، ایثارگر شناخته نمی‌شوند و خواسته‌هایی از این نوع ... كه امیدواریم مورد عنایات ویژه قرار گیرد.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic