خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه

خاطره(18)/شاهزادگان سیا

"سرمقاله امروز روزنامه رسالت به قلم دکتر فلاحت پیشه"

در سال 2001 میلادی گزارش 100 صفحه‌ای پلیس فدرال ایالات متحده آمریكا در مورد حوادث یازدهم سپتامبر منتشر شد. در آن زمان كسانی كه به دنبال كشف واقعیات مربوط به انفجار برج‌های دو قلوی آمریكا بودند برای دسترسی به گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی "اف.بی.آی" مشكلی نداشتند، اما نكته جالب این بود كه 30 صفحه از گزارش فوق كاملا سفید بود یعنی پلیس فدرال اجازه انتشار این قسمت از گزارش را نداشت.
چند ماهی گذشت و آمریكا به خونخواهی یازده سپتامبر حمله به افغانستان را آغاز كرد. همان زمان طرح موسسه "امریكن اینتر پرایز" مطرح شد كه طبق آن آمریكا می‌بایست با هدف تحدید نفوذ جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی- ضد استكباری منطقه باید ابتدا افغانستان سپس عراق را مورد اشغال قرار دهد و بعد از آن سیاست‌های خود را در قبال شكستن دست‌های مقاومت در خط مقدم جنگ با اسرائیل تكمیل نماید و...
بعد از اینكه جنگ به حالت برگشت ناپذیر خود رسید، برخی رسانه‌های نزدیك به مراكز اطلاعاتی آمریكا بخش‌هایی از 30 صفحه سفید گزارش اف.بی.آی را منتشر ساختند كه در حاشیه جنگ افكار تحلیلگران منصف را به خود معطوف ساخت. طبق این بخش از اسناد "شاهزاده بندر" سفیر وقت عربستان در آمریكا و سفارت و اقامتگاه او، كانون اصلی توطئه یازده سپتامبر بود. اسناد نشان می‌داد كه تروریست‌ها قبل از اجرای نقشه با سفیر و اعضای سفارتخانه جلساتی داشته‌اند.
منابع مالی آنها نیز از طریق سفارت عربستان در واشنگتن‌ دی. سی تامین شده است. خیلی زود این سئوال مطرح شد كه یك بار دیگر دوست همیشگی آمریكا در خاورمیانه ، با افسران اطلاعاتی ایالات متحده تبانی تازه‌ای را علیه خاورمیانه اسلامی صورت داده‌اند. آیا این امر اجرای آن بخش از تئوری جنگ تمدن‌های ساموئل هانتینگتون نیست كه گفته بود آمریكا برای غلبه در جنگ اول تمدن‌ها با دنیای اسلام، باید بخش‌هایی از این قلمرو اسلامی را علیه بخش‌های دیگر آن به كار گیرد. جنگ تمدن‌ها علیه ملل اسلامی را آمریكا به همدستی عربستان سعودی آغاز كرد و كانون توطئه و تبانی سفارت عربستان در واشنگتن، و طراح و مجری آن "شاهزاده بندر" سفیر عربستان بود كه بعدا به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی عربستان سعودی منصوب شد.
اكنون كه جنبش‌های ضد استبدادی با خواسته‌های دیرین ضد استكباری جوانان مسلمان همراه شده این شعار و سئوال به طور جدی در كانون‌های انقلابی مطرح می‌شود كه اگر آمریكا به خونخواهی یازده سپتامبر به خاورمیانه لشكر كشید، چرا به عربستان حمله نكرد؟ مگر غیر از اطلاعات تأیید شده فوق حتی مجریان انفجارها، نیز عمدتا عربستانی یا آموزش یافته در كانون‌های آموزش ترور و جنگ انتحاری آن بازیگر منطقه‌ای نبودند؟ كشوری كه در طول چند دهه اخیر وظیفه دارد انرژی سیاسی جوانان مسلمان را در مسیرهای انتحاری، انحرافی، نفرت‌انگیز و چندش‌آور منحرف نماید و اكنون كه جنبش جوانان اسلامی به سوی ترقی سیاسی سامان می‌یابد، درگیر توطئه‌ای دیگر شده است؟ درك تحولات فوق در تحلیل طرح و نقش امروز سفارت عربستان در ادعاهای تبلیغاتی تازه آمریكایی‌ها لازم است. باز هم سفارت این كشور به محل توطئه‌ای دیگر علیه دنیای اسلام تبدیل شده است و در حالی كه حتی تحلیلگران آمریكایی و غربی نیز معتقدند دلیلی برای دست داشتن ایران در طرح ترور سفیر عربستان وجود ندارد تبلیغات ادامه دارد.
ریاض امروز نیز وظیفه دارد كه به همراه جریان سیاسی - تبلیغی غرب چند واقعیت را تحت‌الشعاع دروغی دیگر قرار دهد.
جنبش وال استریت در آمریكا و قیام‌های مردمی دیگر در غرب، حركت آزادیخواهی جوانان مسلمان خاورمیانه و شمال آفریقا و انتقال آن به فازهای ضد صهیونیستی و ضد استكباری و سرانجام جلوگیری از شكل‌گیری نخستین كانون‌های اتحاد اسلامی با روح برائت از مشركین در موسم حج امسال، در واقع بار دیگر دنیای سیاسی غرب و ارتجاع عرب در سركوب واقعیات زمانه، با یكدیگر منافع مشتركی پیدا كرده‌اند.
حركت‌های مردمی اخیر در آمریكا و غرب حداقل از لحاظ شكلی از حركت‌های یك سال اخیر جوانان مسلمان الگو گرفته است. غرب تاكنون حركت‌های اعتراضی را در قالب تئوری‌های "سندیكالیستی"- اعتراض محدود صنفی- تحت كنترل داشته است. اعتراض آرام در اعتصاب و عدم تعرض به اصول اساسی نظام سرمایه‌داری، جنبه‌های اطمینان بخش حركت‌های اعتراضی غرب برای اصحاب سرمایه بود كه با عنایت به آن، زمامداران حتی از اعتصابات و اعتراضات محدود، بهره‌های سیاسی لازم را نیز می‌بردند.
اما اكنون مدیریت جنبش‌های اعتراضی از دست سندیكاها خارج شده است. ساختارها در روابط ناعادلانه نظام سرمایه‌داری زیر سئوال رفته است و همزمانی این تحولات با ناكامی جهان سرمایه‌داری در مدیریت بحران‌های مالی و اقتصادی، خطوط گسل جدی‌ای را بر جای گذاشته است.
در خاورمیانه نیز ورود جوانان مسلمان از فاز ضد استكباری به فازهای دوم و سوم یعنی جنبه‌های ضد صهیونیستی و ضد استكباری قیام، كانون‌های كهنه تبانی و توطئه‌ علیه اسلام و ملل اسلامی را با تهدید جدی مواجه ساخته است. با فتح كاخ‌های استبدادی، هر روز اسناد تازه‌ای از این تبانی آشكار شده و عملا مجموعه همبسته فوق را برای جوانان مسلمان دشوارتر می‌سازد. و سرانجام اینكه همان‌طور كه پیش‌بینی شده بود، در حج امسال، دیگر ایران و لبنان و فلسطین تنها منادیان اصول برائت از مشركین نیستند. مردم در كشورهای انقلاب كرده شواهد و دلایل تازه‌ای برای وحدت و برائت یافته‌اند. غرب و عربستان برای گذر از این مقطع حساس،‌ توطئه‌ها،‌ طراحی كرده‌اند.
با افشای واقعیات گذشته و تحلیل اهداف آینده طرف‌های تبانی ضد اسلامی، می‌توان و باید هم توطئه سفارت مشكوك عربی را خنثی كرد و هم اینكه در تعامل با مردمان مسلمان به گونه‌ای تدبیر كرد كه هیچ توطئه‌ای مسیر عادی و برگشت‌ناپذیر تحولات و حركت جوانان مسلمان را مسدود ننماید.
در خاورمیانه امروز غیر از جریانات اصیل و فعال مردمی هر جریان دیگری كاذب، غیر اصیل و انفعالی است و این واقعیتی است كه زمانه امروز را با اوضاع و احوال خاموش ابتدای دهه 2000 میلادی متفاوت ساخته است. این جوانان مسلمان از "سیا" و شاهزادگانش هوشیارترند.

دكتر حشمت الله فلاحت پیشه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات