تبلیغات
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

کلیپ

کانال تلگرام

خاطرات سیاسی
 چرا جمعه عاشوراست؟

سال اول راهنمایی دانش آموز مدرسه شهید بهشتی اسلام آباد غرب بودم.جنگ مغلوبه شده بود.رژیم بعثی عراق پس از پیشروی های اولیه،با مقاومت جانانه ایرانی ها وارد سراشیبی شکست شد.فتح خرمشهر؛ صدام و حامیانش را وادار کرد که در مجامع بین المللی درخواست آتش بس کنند.هر چند نه حاضر بودند مسؤولیت آغاز تجاوز را بپذیرند و نه اینکه قصد عقب نشینی از دیگر مناطق اشغالی را داشتند.هدف جداسازی اروندرود از پیکره ی ایران زمین بود.
مرحوم امام خمینی( ره) و دیگر مقامات جمهوری اسلامی ایران به خوبی می دانستند که نباید اجازه داد صدام تجدید قوا کند.هر چه بیشتر جنگ در عراق حزبی و بعثی می شد و ارتش آن کشور به بیگانه وابسته تر می گردید،در ایران دفاع مقدس تر، ملی تر و البته مردمی تر می شد.لذا دشمن جنگ مستقیم با اراده ملت ایران  را در دستورکار قرار داد.رادیو عراق و رادیوهای بیگانه همچون بی بی سی و رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مراسمات سیاسی عبادی مردم ایران به ویژه نماز جمعه هدف بمباران و موشک باران قرار خواهد گرفت.
بچه های مدرسه و محله و نوجوانان مسجد"صاحب الزمان شهرستانی"تصمیم گرفتیم فردا"جمعه"همه با هم در مراسم نماز جمعه شرکت کنیم.البته این یک تصمیم ملی بود.در سراسر کشور نماز جمعه از روزهای عادی قبل از تهدید دشمن به کشتار جمعی نمازگزاران شلوغ تر شد. در آن زمستان سرد علاوه بر صحن و حیاط مسجد جامع،بخشی از خیابان نیز با سجاده پر شده بود.خطبه دوم توسط مرحوم "موحدی قمی" آغاز شد که هواپیماهای عراقی در آسمان "اسلام آباد غرب"ظاهرشدند،دیوارصوتی شکسته شد، شلیک توپ های ضد هوایی حتی مانع شنیدن صدای امام جمعه می شد.با این وجود کسی از سرجایش بلند نشد.ترس معنایی نداشت و جمعیت یک صدا شعار"مرگ بر صدام"و"جنگ جنگ تا پیروز ی"را سر می داد.
این حماسه حضور در راهپیمایی های مختلف تکرار می شد و همیشه یک هفته قبل از راهپیمایی 22 بهمن، رادیوهای دشمن به مردم هشدار می داند که نیایند ولی مردم هر روز گسترده تر و شجاع تر از دیروز می آمدند.این حماسه ها در تاریخ سیاسی ایران بزرگترین پشتوانه سیاستمدار ان ایرانی و مخوف ترین کابوس دشمنان بوده است.
به عنوان کسی که 23 سال سابقه تحلیل سیاسی، راهبردی را در کارنامه ام دارم، شهادت می دهم که "جمعه" این هفته برای ایران و جهان اسلام قدر یک مناسبت "عاشورایی" را دارد.ایرانی ها در این روز با فتنه افکنانی اتمام حجت می کنند که اکنون در اطراف "دونالد ترامپ" رئیس جمهور افراطی آمریکا جمع شده اند.
اقدامات اولین روزهای حکومت ترامپ گواه روشن تاریخ مظلومیت و البته حقانیت انقلاب اسلامی است.دیدیم چگونه بر بازوان نحیف آن کودک پنج ساله ایرانی "دستبند" زدند.
پایان بخش اول
طبقه بندی: خاطرات سیاسی،
دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه،
[ چهارشنبه 20 بهمن 1395 ] [ 08:49 ب.ظ ] [ علی فلاحت پیشه،سجادحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

مدیر وبلاگ : سجاد حسینی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :