جمعه 10 شهریور 1396

دکترفلاحت پیشه تشریح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

بشاراسد توانسته نبرد را از میدان جنگ به میز مذاکره بکشاند / غرب در تدارک سهم خواهی و بازی سیاسی است


حشمت الله فلاحت پیشه

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: در جنگ سوریه بازیگران غربی و رژیم های عربی از جمله عربستان در حال حرکت اجباری به سمت واقع گرایی هستند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو گفت: تحولات میدانی سوریه به سمت و سویی سوق پیدا کرده است که عدم توانایی در کنترل داعش و ناتوانی داعش در رسیدن به اهداف تعیین شده توسط کشورهای غربی و عربی ، از تروریست های تکفیری چاقویی ساخته که دسته خود را می برد.

وی بیان داشت: دولت مستقر دمشق با همراهی ائتلاف متحدین دمشق و نقش راهبردی ایران و روسیه توانسته تمام نقشه های طراحان جنگ سوریه را به شکست بکشاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب نشینی کشورهای اروپایی یا حتی عربستان به این دلیل است که آنها از تهدیدات داعش به شدت می ترسند.

وی تصریح کرد: بازی سیاسی که اکنون در دستور کار قرار گرفته قطعا توطئه های جدیدی را علیه بشار اسد در پی خواهد داشت اما همین میزان عقب نشینی قابل تامل است.

فلاحت پیشه گفت: دمشق توانسته خواسته های خود را از میدان جنگ به میدان بازی های سیاسی و مذاکره بکشاند که این خود یک پیروزی بزرگ برای بشاراسد است.

وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که پس از برقراری احتمالی آرامش در جنگ سوریه باید منتظر این باشیم که حامیان داعش به دنبال سهم خواهی در آینده دمشق خواهند بود.

گفتنی است که روزنامه تایمز در گزارشی در مورد تغییر ریشه‌ای در رویکرد بریتانیا و هم‌پیمانانش در قبال جنگ در سوریه و توقف پافشاری‌شان برای کنار رفتن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از قدرت و چه بسا پذیرش انتخاباتی که به اسد اجازه شرکت در آن را می‌دهد، تدوین کردند.

در این گزارش آمده است که هم‌پیمانان غربی به رهبران مخالفان سوری در جریان نشست اخیرشان در ریاض اعلام کردند که راهی در مقابل آنها جز پذیرش حضور اسد در دمشق نیست و در نتیجه، مجالی برای پافشاری جهت برکناری وی تا پیش از ورود به مذاکرات پیرامون آینده سوریه وجود ندارد.

پیشتر بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس گفته بود: ما بر لزوم کنار رفتن اسد به عنوان یک پیش شرط اصرار داریم اما در حال حاضر می‌گوییم که او باید در چارچوب مرحله انتقالی برود و او حق دارد که وارد انتخابات دموکراتیک بشود.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات