*مسئولان دولتی برای برطرف کردن مشکلات توسعه‌ای مناطق مرزی کرمانشاه تلاش کنند .

"#دکترحشمت‌الله_فلاحت‌پیشه" در گفت‌وگو با خبرنگار #تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس‌ جمهوری در سفر استانی خود به کرمانشاه که گفتند بدن من از آمار بیکاری کرمانشاه می‌لرزد اظهار داشت:
*بنده خطاب به ایشان و مدیران سابق و کنونی کشورعرض می‌کنم این مملکتی است که خود شما آن را ساختید و ریشه فقر و محرومیت استان کرمانشاه مانند سایر مناطق محروم کشور به دوران نظام رانت‌سالاری دولتمردان بر می‌گردد.

حشمت الله فلاحت پیشه


*عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همزمان کشور در تکاپوی جذب 200 میلیارد دلار سرمایه خارجی است گفت: متأسفانه به روال ناعادلانه گذشته مهمانان خارجی فقط به چند شهر کشور رهنمون می‌شوند در حالی که باید سرمایه‌گذاری آینده باید به صورت عادلانه توزیع شود تا بنیان ناعدالتی تازه‌ای در کشور گذاشته نشود.
وی با اشاره به اینکه به هر حال دولت سرمایه خارجی را ضمانت  حاکمیتی می‌کند عنوان کرد: از اعتبار همه  ملت ایران برای  جذب سرمایه و اعتبار خارجی هزینه می‌شود پس باید این سرمایه‌ها در مناطق مختلف کشور توزیع کرد تا حق هیچ استانی ضایع نشود.

فلاحت‌پیشه با اشاره به ماده 112 قانون برنامه ششم و بودجه 1396 و ردیفی تحت عنوان کمک به توسعه استان‌های جنگ‌زده گفت: بر طبق این قانون دولت موظف است سالیانه 10  درصد شاخص‌های توسعه و عمران این استان را ارتقا دهد به طوری که در پایان قانون برنامه شاخصهای توسعه  به مرز استانهای برخوردار برسد.
وی با بیان اینکه بودجه امسال کفاف این همه اهداف را نخواهد کرد بیان کرد: انتظار می‌رود در طی پیش‌نویس  بودجه 98  عنایت لازم انجام شود.
نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای اجرای بند ج ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه از سازمان  امور اداری و استخدامی کشور تقاضا دارم هر چه زودتر آیین‌نامه ایثارگری کارکنان زمان جنگ شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب و دالاهو را  صادر کند عنوان کرد: زیرا جنگ از بمباران این شهر شروع و با سقوط منافقین در این شهر به اتمام رسید.
نگاهی به جغرافیای سیاسی کشور نشان می‌دهد که مردم شریف کرد همواره مرزنشین بودند و در طول تاریخ هرگاه کیان ایران اسلامی به مخاطره افتاده است این مردم نجیب در نقاط حساس مستقر شدند و برای دفاع از ایران اسلامی جان خود را فدا کردند.
ما "#کوردها" همواره در کنار برادران و اقوام دیگر حماسه آفریدیم و مفتخر هستیم که کشورمان به بالاترین شاخص امنیت خوداتکا دست یافته است.
خانواده‌ای را در استان کرمانشاه پیدا نخواهید کرد که حداقل به یکی از مصادیق ایثار مفتخر نباشد زیرا در دوران جنگ و دفاع مقدس ایثار، دفاع، جانبازی و شهادت بخشی از ادبیات روزمره مردم این استان بوده است.
شهرستان اسلام‌آباد غرب، شهر مرصاد و محل شکست نفاق است و به یاد دارید مردم این شهر در زمانی به جنگ منافقین و 36 کشور جهان رفتند که زخم 8 سال جنگ را نیز بر پیکر داشتند.
اکنون بعد از 29 سال بعد از جنگ دیگر دلیلی بر کم توجهی در زیرساخت‌های توسعه مناطق مرزی از سوی مسئولان دولتی وجود ندارد.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic