تنها پالایشگاه کرمانشاه را متری ۵۰ هزار تومان فروختند!

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی اعتراض مجمع نمایندگان این استان در مجلس را در پی داشت به نحوی که خواستار روشنگری جدی در این زمینه شدند.
تصویر تنها پالایشگاه کرمانشاه را متری ۵۰ هزار تومان فروختند

به گزارش جام جم آنلاین، عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگو با بخش ویژه خبری شبکه محلی کرمانشاه در خصوص تذکر سه تن از نمایندگان استان به وزیر اقتصاد گفت: ما یک تذکر به رئیس جمهور دادیم و بلافاصله یک سوال از وزیر اقتصاد مطرح کردیم که بعد از برنامه قطعا در کمیسیون مطرح می شود.


  • پالایشگاه کرمانشاه مربوط به سال ۱۳۱۳ و یکی از اولین پالایشگاه های کشور است و ما همواره از قطب های پالایشگاهی کشور بوده و هستیم و با تصمیم گیری که گرفته شده قرار شد این پالایشگاه واگذار شود.

  • اخباری که به ما رسید که ۱۲ میلیارد تومان بخش خصوصی که پالایشگاه به آن واگذار شده پرداخت کند و سرجمع قرارداد حدود ۱۸۰ میلیارد تومان است.

  • میزان دارایی های شرکت پالایشگاه کرمانشاه را به طور خیلی مشکوکی در صورت های مالی بسیار ناچیز دیدند به عنوان مثال انبار کالای پالایشگاه دارای بیش از ۱۳ هزار قلم کالا به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد تومان است که به ما گزارش شده است.

  • مساحت زمین این پالایشگاه مطابق اسناد ثبتی بیش از ۹۰ هکتار در بهترین نقفطه کرمانشاه است و در کارشناسی بعمل آمده از قرار هر متر ۵۰ هزار تومان برای این زمین در نظر گرفته شده در حالیکه بر اساس عرف محل حداقل میانگین چند میلیون تومان ارزش متری زمین است.

مشروح کامل این گفت و گو را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب

برچسب ها: جام جم آنلاین ، فلاحت پیشه ، پالایشگاه کرمانشاه ،

دنبالک ها: جام جم آنلاین ،

دوشنبه 27 دی 1395

در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

مصادره غیر قانونی اموال ایران از سوی آمریکا
تحقیق در مورد اقدامات ضد ایرانی بعد از برنامه ششم

http://www.eslamabadkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1395/02/06/726082.jpg
رییس گروه تحقیق و تفحص درباره پرونده دعاوی حقوقی ایران و آمریکا می گوید، از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی در زمینه‎های گوناگون و با هدف تاراج اموال ایران روز به روز احکام ضد ایرانی صادر می شود.
هیأت رییسه این گروه متشکل از آقایان علیرضا رحیمی و مسعود گودرزی بعنوان نایب رییس و آقای شهروز برزگر دبیر مشخص شده اند.
در معاهده الجزایر بین دو کشور توافق شده بود که پرونده جدیدی علیه ایران باز نشود ولی آنها در مسایل ادعایی همچون تروریسم و رخدادهایی که در سایر کشورها به وقوع می پیوند را به ایران ربط می دهند تا از این طریق در جهت تاراج اموال جمهوری اسلامی بهانه‎ای داشته باشند.
راه های مقابله با این قبیل اقدامات خصمانه آمریکا رابا سه قانون داخلی می توان پیگیری کرد: یکی قانون الزام دولت مبنی پیگیری پرونده قربانیان جنگ شیمیایی و دوم قانون الزام دولت به پیگیری قربانیان ترور که بالغ بر 17000 نفر است و همچنین قانون الزام دولت به پیگیری نقض حقوق بشر ایرانیان از طرف کشورهای اشغالگر در کشورهای اشغال شده یعنی رفتارهای ضد بشری که در عراق و افغانستان علیه اتباع ایرانی از سوی آمریکاییها سر زده است.


ادامه مطلب

برچسب ها: جام جم آنلاین ، فلاحت پیشه ، ایران ، آمریکا ، غارت اموال ایران ،

دنبالک ها: جام جم آنلاین ،

تذکر دکتر فلاحت پیشه به رئیس جمهور!
در خصوص ممانعت از واگذاری پالایشگاه نفت کرمانشاه به بخش خصوصی بدون توجه به ارزش واقعی این سرمایه ملّی

http://images.khabaronline.ir/images/position1/2011/5/img633830112609687500.jpg
  • متاسفانه اخیرا پالایشگاه نفت کرمانشاه در قالب توافقی غیر قابل توجیه به بخش خصوصی واگذار شده است.
  • این امر بدون توجه به ارزش واقعی پالایشگاه در بخش های منقول و غیر منقول آن، قابل دفاع نیست.
  • انتظار می‌رود تا بررسی جوانب مختلف معامله موضوع به حالت تأخیر درآید.


برچسب ها: دکتر فلاحت پیشه ، رئیس جمهور ، پالایشگاه نفت کرمانشاه ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

دوشنبه 27 دی 1395

فلاحت پیشه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

لابی صهیونیست ها وسیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران پایانی ندارد
حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، پیرامون دستور اجرایی برقراری وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران از سوی اوباما در فاصله یک هفته مانده به پایان ریاست جمهوری اش، اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا که روزهای انتهای حضور خود در مسند اداره این کشور را طی می کند با امضا تمدید این قانون نشان داد که هنوز سیاست های خصمانه خود علیه ایران را کنار نگذاشته است.
فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت
دولتمردان آمریکایی با پیروی از سیاست های خصمانه اربابان خود و نفوذ لابی صهیونیست ها همواره سعی در دشمنی با ایران اسلامی دارند و نمی توان هیچ وقت به آنها اعتماد کرد.


ادامه مطلب

برچسب ها: آمریکا ، لابی صهیونیست ها ، ایران ، فلاحت پیشه ، خانه ملت ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

تذکربه وزیر امور خارجه محترم : لزوم پیگیری علل شکل‌گیری اختلافات تازه با برخی از کشورهای مسلمان و عدم مدیریت دیپلماتیک این مناسبات

 تذکربه رییس جمهورمحترم: الزام دولت به ارائه آمارهای استانی مربوط به بیکاری و اشتغال با تعیین مصادیق


جزئیاتی از شب حساس شورای عالی امنیت

نامه ای مهم از سوی رهبری که مانع یک حمله نظامی شد

http://1.irartesh.ir/dl/uploads/irartesh/146994676649581.jpg

خبرگزاری میزان در مطلبی به واکاوی سخنان علی ربیعی معاون وقت شورایعالی امنیت ملی از حادثه حمله طالبان به کنسولگری ایران در افغانستان پرداخته است.

"روز عجیبی بود." این جمله 3 کلمه ای توصیف «معاون وقت شورایعالی امنیت ملی» از روز حمله نیروهای طالبان به کنسولگری ایران در افغانستان است. این مقام امنیتی در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوالی در ابتدا به بیان جمله کوتاه بالا بسنده کرد و ادامه داد: "نمی‌دانم چه میزان مصلحت است این مباحث باز شود."

به گزارش نامه نیوز، «اشاره این مقام سابق امنیتی به حادثه حمله طالبان به کنسولگری ایران در آگوست سال 1998(مرداد 1377) بر می گردد؛ در آن زمان  نیروهای طالبان شهر مزار شریف( این شهر شمالی افغانستان یکی از پایگاه های مورد حمایت تهران بود) را به تصرف خود درآوردند.

---------------------------------------------

با درایتی که از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت از افتادن در دامی که برای جمهوری اسلامی شکل گرفته بود پرهیز شد


اگر ما وارد افغانستان شده بودیم از یک دام بزرگ استقبال کرده بودیم


اقدام ما ممکن بود به یک جنگ دیگری مانند حمله عراق علیه ایران در داخل قلمرو اسلامی تبدیل شود


اقدام ایران در پرهیز از حمله به افغانستان در واکنش به شهادت دیپلمات های ایرانی ؛یکی از مدبرانه ترین تصمیمات سیاست خارجی در تاریخ بعد از انقلاب بود


پرهیز جمهوری اسلامی از ورود به افغانستان جزو مهمترین بخش های صبر استراتژیک و تدبیر جمهوری اسلامی ایران بود


اگر ایران وارد افغانستان می شد همان قدرت هایی که خود را ضد تروریسم اعلام می کردند به حامی طالبان تبدیل می شدند


ما با این صبر استراتژیک دیدیم که قاتلان دیپلمات ها در تحولات افغانستان به هلاکت رسیدند وانتقام و قصاص مربوط به انها هم صورت گرفت و مؤلفه های امنیتی جمهوری اسلامی ایران به جایی اینکه تضعیف شود تقویت شد

حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به حمله مسلحانه گروه طالبان به کنسولگری ایران در افغانستان گفت: در آن زمان برخی از نظامیان موضوع حمله به افغانستان را مطرح کرده بودند ولی با درایتی که از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت از افتادن در دامی که برای جمهوری اسلامی شکل گرفته بود پرهیز شد.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه در همان زمان هم کشورهایی که با جمهوری اسلامی رقابت داشتند بلافاصله سعی کردند طالبان را تجهیز کنند، اظهار داشت: آنها اقدام به ساماندهی گروه های تروریستی برای مقابله با ایران کردند و همان زمان هم امارات متحده عربی دهها خودرو را با تجهیزات کامل به طالبان بخشید.


عربستان و برخی متحدین عرب منطقه و برخی کشورهای غربی هم تلاش کردند که شرایط را به گونه ای شکل دهند که جنگی صورت بگیرد.

لطفا برای خواندن کامل گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب

برچسب ها: مقام معظم رهبری ، فلاحت پیشه ، افغانستان ، داعش ، طالبان ،

بسیجیان گمجن همچون بسیجیان معسر وجانبازان صاحب حقوق می شوند

http://media.icana.ir//Image/2016/08/201608102522682248_Orig.jpg
پیشنهاد دکتر فلاحت پیشه بعد از تلفیق در صحن علنی مجلس نیز تصویب شد.
این مصوبه بخشی از ماده 103 قانون برنامه است که امشب به عنوان آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی در شیفت سوم تصویب شد.
دکتر فلاحت پیشه در توضیح این خبر گفت: با تصویب ماده 103 دولت موظف شد حداقل حقوق را به سه گروه فوق الذکر پرداخت نماید.  اتفاق تازه ای که در این قانون افتاده است این است که اولاً این بخش از ایثارگران محروم کشور به جای کمک معیشت، حقوق دریافت می‌کنند و دوم اینکه برای اولین بار به تصریح کلمه "گمجن" را بکار بردیم تا علاوه بر بسیجیان معسر بسیجیان جنگ های نامنظم و اعزام شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از حقوق برخوردار شوند.
وی گفت در بندی دیگر تصویب کردیم که فرزندان رزمندگان بالای شش ماه خدمت و اسارت بر اساس هر ماه سنوات از معافیت و کسر خدمت سربازی برخوردار شوند. ایشان در نهایت ضمن تشکر از ریاست محترم مجلس، ریاست محترم کمیسیون تلفیق و همه نمایندگان مجلس گفت: با این مصوبه دیگر هیچ یک از رزمندگان، جانبازان و آزادگان کشور از حق همیشگی خود محروم نخواهند ماند و هریک بر اساس سنوات خود از حقوق مستمر برخوردار خواهند شد.
دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه ،

جناب آقای دکتر فلاحت پیشه با سلام
باشناختی که از شما درعرصه های مهم مملکت ومنطقه داریم این بارنیز در رابطه با مشکل45000پرسنل قرارداد مستقیم وزارت نفت که از سال1390تا کنون وضعیت استخدام آنها مشخص نشده؛و طی روزهای اخیردرکمیسیونهای انرژی و حقوقی مجلس صحبتی شده است نیاز است این بار نیز از حقوق پایمال شده این افراد دفاع شایسته را بعمل آورید.     
 از طرف پرسنل شرکت نفت منطقه کرمانشاه ونواحی تابعه استان


دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه ،

با سلام وخسته نباشی خدمت دکتر فلاحت پیشه ازحمایتهای دلسوزانه ی شما بی نهایت سپاسگزاریم
جناب آقای دکتر فلاحت پیشه با توجه به پیگیریهای حضرتعالی وهمکاران شما درمجلس وتصویب طرح استخدام مربیان پیش دبستانی که تاآخر شهریور باید اجرا میشد و ما قبلا مسائل و مشکلات راحضوری باجنابعالی درمیان گذاشتیم.اما اکنون با گذشت چهار ماه از سال تحصیلی هنوز هیچ گونه اقدامی از سوی مسولان وزرات،استان و مناطق صورت نگرفته است.
ازشما تقاضا داریم باز هم پیگیر مصوبه مجلس باشید و ما را از این بلاتکلیفی نجات دهید.
باسپاس فراوان جمعی از مربیان حوزه ی انتخابیه حضرتعالی
-----------------------------------------------------------دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه ،

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و ادب خدمت تمام دوستان عزیز و شخص دکتر فلاحت پیشه
هدف از ارسال این پیام یادی از انتخابات پارسال میباشد که بسیار سخت و سنگین با نتیجه ای منصفانه و شیرین برای مردم بود
آری دوستان سال گذشته در همچین روزهایی کاندیداهای انتخابات مجلس در شهرستان اسلام آباد غرب تلاش خود را چند برابر نمودند و کاندیدها و طرفدارانشان غیر از خستگی جسمی از لحاظ روحی و استرس ناشی از تایید یا عدم تأیید صلاحیت کاندیدای مورد نظر خود بسیار نگران بودند
اما طرفداران دکتر فلاحت پیشه با خیالی آسوده فقط به فکر جمع آوری آرا بودن چون از پاکی و صداقت کاندیدای خود اطمینان داشتند ولی برخی از افراد معلوم الحال قصد تشویش اذهان عمومی و برهم زدن فضای انتخاباتی را با اعلام رد صلاحیت دکتر فلاحت پیشه در فضای مجازی و حقیقی داشتند و با قاطعیت از رد صلاحیت ایشان و تایید صلاحیت برخی دیگر از کاندیداها سخن میگفتن و اما پس از مدتی صداقت بر تزویر و دروغ غلبه کرد سکوت جای خود را برای همیشه به نوای دلنشین و برنده محبوبمان داد امید در دل مردم زنده شد و دیگر عصاره فضیلت و شعور مردمان دیار مرصاد به تمسخر گرفته نمیشود بلکه الگو و آرزوی تمام شهرهای دیگر گردید
با آرزوی موفقیت و کامرانی برای تمام دوستان عزیز

متن ارسالی: آقای محمدخلف صیادیان


دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه ،

شنبه 25 دی 1395

فلاحت پیشه در گفت وگوبا خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

مشکل برجام با ارائه بیانیه در سطح کارشناسی حل نمی شود
تصمیم قطعنامه ای اعضای ۱+۵ برای رفع مشکلات توافق لازم است


http://fa.shafaqna.com/media/2016/11/%D9%81%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%AA.jpg
"دکترحشمت الله فلاحت پیشه"در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و بیانیه پایانی این نشست، گفت: موضوع هسته ای ایران دارای دو بعد دیپلماسی عمومی و دیپلماسی رسمی است، از این رو رویکرد نشست روز گذشته در زمینه دیپلماسی عمومی خوب بود و شأن بیانیه این نشست نیز در راستای دیپلماسی عمومی بوده است.

#سنگ_صبور_انقلاب

"خاطرات سیاسی دکترفلاحت پیشه"

*بخش اول*

بهار سال1367 فرسایشی ترین جنگ قرن بیستم بین ایران و عراق، هشتمین سال خودرا پشت سرمی گذاشت. به روال زندگی آواره مردم شهرم اسلام آباد غرب، برای تهیه آذوقه به داخل شهر ویران شده آمدم. یکصد هزار نفر مردم اسلام آباد غرب آواره کوه و روستا بودند خانواده ام همچون بخشی از مردم به غاری در کوههای مشرف به شهر پناه برده بودند که برای مردم محله شهرستانی به‌‌"در اشکفتان"موسوم بود.
مغازه معنا نداشت پیرمردی از آوارگان قصرشیرینی که حتی از آوارگان اسلام آباد نیز مظلوم تر بود. گاری دستی خودش را درب خانه گذاشته بود مقدار کمی سیب زمینی، گوجه و یکسری اقلام غذایی را می فروخت و در عین حال نگهبان خانه محقر و متروکه ای بود که چند دختر دم بختش در آن زندگی می کردند، کنار گاری بحثی درگرفت بین چند نفری که از اوضاع گله مند بودند در این بین رزمنده ای به زبان فارسی وارد بحث شد و گفت نگران نباشید جنگ حداکثر تا شش ماه دیگر خاتمه می یابد.سال دوم دبیرستان بودم به خودم اجازه دخالت در بحث بزرگترها را ندادم ولی یکی از آقایان گفت:نه آقا این سرنوشت ما است و جنگ تمامی ندارد.آن رزمنده آه سردی کشید و گفت:شک نکنید دیگر موشک به تهران رسیده است مردم پایتخت تحمل اینگونه زندگی کردن را ندارند.
البته این شرایط با یک اقدام تاریخی از سوی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همزمان شده بود او با گزارش از آخرین وضعیت جنگ و کشور خدمت مرحوم امام خمینی(ره)می رود طبق این گزارش وضعیت اقتصاد جنگ قرمز شده بود. 36کشور دنیا از جمله 5 قدرت بزرگ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد تمام قد پشت سر صدام قرار گرفته بودند. در آن جلسه تاریخی مرحوم هاشمی به امام(ره) می فرمایند:من مسئولیت پذیرش آتش بس را به عهده می گیرم، بگذارید همه نقدها و تخریب ها به من بازگردد.
مرحوم هاشمی رفسنجانی به نیابت از امام (ره) فرماندهی کل جنگ تحمیلی را برعهده داشت. خدا می داند در آن ایام برغم همه تلخی ها و دغدغه های ناشی از جنگ، هرگاه صدا یا تصویر پر روحیه ی ایشان پخش می شد، روحیه می گرفتم اما این حس یکشنبه غروب برایم تبدیل به یک دلتنگی جانکاه شد. در صحن علنی مجلس در حال تصویب مواد 120 تا 128 قانون برنامه بودیم که مسئولیت مستقیم آن برعهده بنده بود،  به یکباره کنار صندلی دکتر لاریجانی رئیس مجلس در جایگاه شلوغ شد. دکتر پزشکیان و چند نفر دیگر موردی را کنار گوش ایشان مطرح کردند و رئیس مجلس نیز به طور ناگهانی اعلام کرد جلسه خسته است،  بگذارید مباحث به نشست بعدی واگذار شود. خبر پیچید که آیت الله هاشمی رفسنجانی دچار ایست قلبی شده است....
خدا می داند در کوران تحولات سیاسی مختلف کشور، ورود و خروج او توأم با صبر و از خود گذشتگی بود، از نقد استقبال و در مقابل تخریب سکوت می کرد. تلخی ها و بی مرامی ها دید ولی وفادار ماند و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند،  هیچ عاملی منجر به ایجاد دشمنی میان او و رهبر انقلاب نشد.
اولین بار در سال 1374مرحوم هاشمی را از نزدیک ملاقات کردم. در جمع نمایندگان رسانه ای جمهوری اسلامی میزبان گروه رسانه ای کشور آلمان و همه با هم میهمان ضیافت شام رئیس جمهور  هاشمی رفسنجانی بودیم. فکر استراتژیک او مرا تحت تأثیر قرار داد.
حیات سیاسی او شامل چهار مرحله بود و هر مرحله با یک کار ویژه خاص :
مرحله اول؛عصر انقلاب، پشتیبانی اقتصادی انقلاب بود ضمن آنکه فکر انقلابی امام خمینی (ره) را در میان انقلابیون، عملیاتی می کرد.
مرحله دوم؛در ایام جنگ، فرماندهی نیابتی کل قوا بود که دوست و دشمن به زیرکی، روحیه بخشی و بویژه وحدت گرایی او ایمان داشتند و آخر جنگ نیز افتخارات را به سربازان تقدیم کرد، و مسئولیت نقایص را فداکارانه برعهده گرفت.
مرحله سوم‌؛ سازندگی بود، آن جلسه در آخرین سالِ هشت سال سازندگی برگزار شد. تمام تلاش ایشان حفظ مناسبات با کشورهای غربی برای جلوگیری از بایکوت ایران توسط آمریکا بود، لذا حتی هیأت های رسانه ای اروپایی را نیز با احترام ویژه به حضور می پذیرفت.
مرحله چهارم؛حیات سیاسی مرحوم هاشمی رفسنجانی، عصر فعالیت سیاسی بود.این عصرادامه راهبردسیاسی ایشان برای حفظ تعادل درجامعه بود.همانگونه که کابینه هایش متشکل از گروههای سیاسی مختلف از مؤتلفه تا اصلاح‌طلبان بود، در فضای سیاسی نیز اینگونه عمل می کرد. سیاست حذفی نداشت. از افراط و تفریط پرهیز می کرد، با منطق خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی را محترم می شمرد و در عین حال نمی خواست جامعه ظرفیت های فعالیت سیاسی متکثر را از دست بدهد و کسی در فضای سیاسی کشور احساس یأس و غربت کند؛ و هرگاه بوی ساختار شکنی می آمد، تبعیت از ولایت فقیه را به زبان می آورد و اولین نفر خود به آن عمل می کرد."#سنگ_صبور_انقلاب"

"خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه"

"بخش دوم..."

...دو بار در این مرحله(مرحله چهارم) خدمت ایشان رسیدم. اول در سال 1383 به اتفاق 55 نماینده دیگر که به صراحت از ایشان خواستم در ورود به انتخابات ریاست جمهوری با احتیاط عمل نماید و عرض کردم که نگران تخریب شما بعنوان یکی از استوانه های انقلاب هستم و حتی وقتی در مورد محروم ماندن استان خویش در زمان دولت ایشان گلایه کردم، بزرگوارانه پاسخ دادند و وعده رفع محرومیت ها با دستکاری در ارقام بودجه دادند و...
دیروز (20 دی ماه) ساعت پنج صبح بیدار شدم تا بعد از چهار ماه دغدغه جدی، رأی صحن علنی مجلس را برای ماده 128قانون برنامه بگیرم. همان لحظه دو رکعت نماز شکر نذر کردم و گفتم: خدایا کمک کن تحقق یابد و آن را همراه فاتحه ای نثار روح پاک هاشمی رفسنجانی بنمایم. ماده ای که در صورت تصویب و اجرا دو نتیجه را به دنبال دارد :
1. بند ه :سالیانه 10% بودجه اضافی به استان های جنگزده تخصیص یابد و با افزایش سنواتی 10% در شاخص های توسعه این استان ها در پایان قانون برنامه (پنج سال دیگر) به سطح استان های توسعه یافته کشور برسند.
2.بند و : خط منطقه جنگی بر اساس جدول سازمان امور استخدامی به مرز کشور کشیده شود. (که طبق آن از اسلام آباد غرب تا مرز به همه کارکنان زمان جنگ حق ایثار تخصیص یابد).
در یکی از غمگین ترین روز های مجلس، صبح یکشنبه کمتر کسی نای آمد و شد داشت با این وجود خدمت آقایان "#ادیانی، #قوامی،#رحیمی" نمایندگان سوادکوه، اسفراین و تهران رفتم و عرض کردم حاضرم دست شما را ببوسم تا پیشنهاد های حذف ماده 128 را پس بگیرید، تا کار ما در ادامه راه سخت نشود. آقایان "#مصری،#سلیمانی،#تجری،#جاسمی،#صفری،#نادری و #حسینی_کیا" نیز مردانه و برادرانه مدیریت رایزنی با نمایندگان چهار استان را انجام دادند و سرانجام به گونه ای بی سابقه، دولت برای همسطح کردن استان های جنگ زده با سایر استان ها و احیای حق ایثارگری مردم آن مناطق، حکم و تکلیف برنامه ای و ضرب الاجل پنج ساله دریافت کرد.


<<صحن مجلس مصوبه تاریخی کمیسیون تلفیق در مورد مناطق جنگی را تصویب کرد.
مصاحبه شبکه خبر با دکتر فلاحت پیشه>>


[http://www.aparat.com/v/USYJF]


پایان بخش دوم...

....................................................................................................................

"#سنگ_صبور_انقلاب"

"خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه"


بخش سوم...

...در فضای پیشاانتخاباتی گذشته گمانه زنی ها در مورد آمدن یا نیامدن آقای هاشمی شروع شده بود.ما در کرمانشاه مشغول ساماندهی سفرهای غرب کشوری آقای قالیباف بودیم که به یکباره خبر سخنرانی ایشان در نقد مرحوم رفسنجانی مخابره شد.
هنگام ورود آقای قالیباف به کرمانشاه بلافاصله از ایشان گلایه کردم که چرا چنین موضعی گرفته است؟یادآوری کردم که در طرح انتخاباتی خودم که شهریورماه آن را تهیه و به ایشان و ستاد داده بودم،نسبت به هرگونه سیاست تخریبی هشدار داده بودم.عنوان آن طرح انتخاباتی مثلث پیروزی بود.
عمری باقی باشد در خاطره مربوطه اش بخش هایی از طرح را منتشر میکنم. در آن راهبرد انتخاباتی هشدار داده بودم که قالیباف نباید از سنت مألوف جناح های. سیاسی در تخریب دیگران پیروی کند.بلکه باید فقط اثباتی موضع گرفته و برنامه عملی برای رفع مشکلات جامعه و توسعه کشور ارائه دهد.حال بگذریم که روز به روز خلاف آن راهبرد عمل کرد.و جالب اینکه تیمی بعد از ما حلقه مشاورش شدند که گویی رقیبش آنها را چیده بود. پنج نفری که دو نفرشان وزیر و سه نفر دیگر معاونان وزرای دولت آقای روحانی شدند.
برای تعدیل اوضاع مقاله ای تحت عنوان "#سیاستمدار_و_عاشق" نوشتم و صلاحیت ها و قابلیت های دو کاندیدای احتمالی وقت، هاشمی رفسنجانی و قالیباف را ذکر کردم و توصیه کردم دو طرف وارد فضای تخریبی نشوند و حتی امکان ائتلاف را نیز در نظر داشته باشند.

بخشی از مقاله دکتر فلاحت پیشه در سال1391


..."بنده به عنوان یكی از حاضرین در آن جلسه هنوز معتقدم كه كاش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات حضور نمیافت و فقط می توانم حدس بزنم كه چه عواملی عزم مبنی بر نیامدن ایشان را به آمدن تبدیل كرد.
* از جمله اینكه نمی توانم ایشان را مسئول فتنه بخوانم.
* بی انصافی می دانم كه در آستانه هشتاد سالگی او را متهم به " قدرت دوستی " می كنند.
* چه بسا برخی موضعگیری ها،ایشان را مجبور كرد كه سوابق خدمت خود را به" همه پرسی" بگذارد.
* هنوز هم معتقدم نخبگان و مسئولان نظام به ویژه طیف "گسترده شده "اصولگرایان می توانستند رابطه محترمانه تری را با یكی از آخرین بازماندگان هرم رهبران انقلاب اسلامی برقرار نمایند..."


...در تماس تلفنی با محسن هاشمی فرزند ارشد مرحوم آیت الله نیز این موضوع را مطرح کردم. ایشان و بنده  در تیم مشاوران آقای قالیباف در امور مترو و بین الملل همکار بودیم.استقبال کرد اما قانع نشد که قالیباف غیر از آن مواضع را در مورد مرحوم پدرش گرفته باشد.
قالیباف در پاسخ گلایه من گفت رسانه ها حرف های من را در مورد آقای هاشمی تحریف کرده اند.با این وجود مواضع بعدی ایشان در مورد آقایان خاتمی و به ویژه در مناظره با روحانی نشان داد که شهردار تهران را به یک راهبرد انحرافی انتخاباتی سوق داده اند تا امکان طرح تبلیغات مبتنی بر کارآمدی را نداشته باشد.
لینک مقاله"#سیاستمدار_و_عاشق"
http://falahatpisheh.ir/extrapage/27


پایان بخش سوم...

........................................................

"#سنگ_صبور_انقلاب"

"خاطرات سیاسی دکتر فلاحت پیشه"

بخش چهارم...

برای آخرین بار در اسفند سال 1391، خدمت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رسیدم. جمعی از نمایندگان ادوار را آقای عسکری معاون کنونی دانشگاه آزاد در امور پارلمانی دعوت کرده بود. هنگام ورودم گفت: قرار گذاشتیم شش نفر صحبت کنند، موضوع حضور یا عدم حضور ایشان در انتخابات است و شما یکی از آن شش نفر هستید.
دومین سخنگو بودم، عرض کردم‌: هشت سال پیش در چنین روزهایی از شما خواهش کردم در انتخابات حضور پیدا نکنید، چون حیف است عده ای شما را تخریب کنند، اکنون نیز معتقدم شما سرمایه بی بدیل نظام هستید. وارد فضایی نشوید که در آن "اخلاق سیاسی" کماکان حلقه مفقوده است. در میان کاندیداهای آینده از نیرویی که میدانید کارآمد است حمایت کنید تا "کار" جای خود را به جنگ سیاسی ندهد. مردم دیگر از رقابت های سیاسی خسته اند.
بزرگوارانه درسخنرانی پایان جلسه خود، نظر بنده را تأیید فرمودند. هرچند قابل پیش بینی بود که عده ای از همان جلسه بنا بر وادار کردن ایشان برای حضور در انتخابات 1392 داشتند؛ و در آخرین ساعات نیز این سیاستمدار صبور و با اخلاق را وادار به ثبت نامی دیگر کردند و برغم تصمیم شورای نگهبان بر عدم حضور ایشان، باز هم به تلطیف اوضاع پرداخت؛ و در شرایطی که دشمنان به دنبال هشتاد و هشتی کردن انتخابات گذشته بودند، ایشان انتخابات را هفتاد و ششی کردند و مؤلفه‌های وحدت بر شاخص های تفرقه غلبه کرد.
به خانواده و یاران مرحوم آیت الله هاشمی تسلیت مجدد می گویم.  انتظار این است که بعد از او همچون خود او عمل کنند، فقدانش نیز همچون وجودش عاملی برای وحدت شود تا استوانگی او در انقلاب اسطوره گردد.
یادش گرامی
پایان


ضرورت بازتنظیم موافقتنامه میان ایران و عربستان درخصوص اعزام حجاج

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است عربستان باید در جریان مذاکرات برای اعزام حجاج ایرانی در وهله اول نسبت به احقاق حقوق فاجعه‌دیدگان اقدام کرده و در ادامه با همکاری ایران موافقتنامه جدیدی برای اعزام تدوین کند.

ضرورت بازتنظیم موافقتنامه میان ایران و عربستان درخصوص اعزام حجاج

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دعوت عربستان سعودی از ایران برای مذاکره جهت حضور زائران ایرانی در مناسک حج 96 گفت: عربستانی ها نتوانستند در قبال موضوع حج، مسئولیت پذیری داشته باشند و از قبال آن مسائلی پیش آمد که وجهه آنها را در عرصه افکار عمومی بین الملل دچار خدشه کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در ادامه، شکست یاران تروریست آنها و افت شدید قیمت نفت باعث شد به سمت نوعی عملگرایی روی بیاورند لذا اقدام به ارسال دعوتنامه به ایران برای انجام مذاکرات جهت حضور زوار ایرانی در سال آتی کردند.

وی در ادامه به نحوه اقدام دستگاه دیپلماسی کشورمان در روند مذاکرات با عربستان اشاره و بیان کرد: ایران نباید اقدام به اعزام زائر به هر قیمت کند که منجر به تضییع حقوق ایرانیان شود لذا معتقدیم در مذاکراتی که در آینده صورت می گیرد دو موضوع به لحاظ گذشته و آینده باید مد نظر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عربستان باید نسبت به فجایای گذشته در این کشور که منجر به از دست رفتن جان بسیاری از هموطنان زائرمان شد احقاق حقوق کند همچنین لازم است موافقتنامه میان ایران و عربستان برای اعزام زائر بازتنظیم شود چرا که در موافقتنامه های قبلی هیچ گونه حقوقی برای ایرانیان قائل نبوده و حقی برای جان، مال و ناموس آنها قرار نداده اند.برچسب ها: حشمت الله فلاحت پیشه - عربستان سعودی - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی - فاجعه منا ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

http://axgig.com/images/38783386730486959956.gif

رحلت جان سوز یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی را به عموم مردم ایران تسلیت عرض می کنم.


هدف نامه ضدایرانی کری به ترامپ مخابره پیام مهار ایران به وسیله برجام بود

حشمت الله فلاحت پیشه ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص هم زمانی نامه ضد ایرانی کری به ترامپ با نامه برخی سران اپوزیسیون خارج نشین که از ترامپ درخواست کردند به جای پاره کردن برجام ایران را تحریم حقوق بشری کند، گفت: در آمریکا حتی اگر دموکرات ها هم پیروز انتخابات می شدند قصد داشتند اقدامات سخت گیرانه ای علیه جمهوری اسلامی اعمال کنند.

وی با بیان اینکه در زمان تدوین برجام هم بحث شده بود که برخی ضمیمه ها به آن اضافه شود، گفت: بنا بود این ضمیمه ها شناور و مبتنی بر تحولات سیالی که در خاورمیانه صورت می گیرد باشد و قطعا مقابله با نفوذ و پیشرفت های ایران در حوزه های دفاعی و صنایع خاص جزو این ضمیمه ها محسوب می شد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه هدف کری از نامه به ترامپ ترغیب مخالفین ایران در میان دموکرات ها با این موضوع بود که ایران را با برجام مهار کرده است، گفت: در حقیقت کری به دنبال آن بود که ترامپ و طرفدارانش را قانع کند که تنها راه مهار ایران همین برجام بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه به نظر می رسد کری حتی قصدی برای حفظ برجام در آینده نداشته باشد، گفت: به نظر می رسد ترامپ در آینده سیاستی شفاف تر از سیاست های دموکرات ها ارائه خواهد داد.

وی با اشاره به عملکرد معاندین ضد ایرانی و دشمنان ایران در خارج از کشور گفت: معاندین جمهوری اسلامی از هر امکانی برای فشار به ایران استفاده می کنند و تلاش آنها این است که ایران را به عنوان هدف آمریکا حفظ کنند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: تا الان نیز در شرایط کنونی آنها به دنبال این هستند که انرژی تهاجمی ترامپ را روی ایران متمرکز کنند و خروجی این اقدامات را می توان در تمدید قانون ISA و در سیاست های موردی دنبال کرد.


تعداد کل صفحات: 5 1 2 3 4 5