شاهد محرومیت برخی از نقاط استان کرمانشاه از ‌نعمت گاز هستیم

فلاحت پیشه
"دکترحشمت الله فلاحت پیشه" در گفت‌وگو با خبرنگارتسنیم درکرمانشاه اظهار داشت: یکی از مشکلات بخش حمیل و روستاهای اسلام‌آباد غرب اجرای عملیات گازرسانی به این مناطق است که امید داریم تا پایان سال این مشکلات حل شود.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود گذشت سال‌ها از برخورداری مناطق مختلف از نعمت گا، کماکان شاهد محرومیت شماری از نقاط استان از این نعمت هستیم، گفت: استانی چهار فصل و دارای جاذبه‌های متعدد گردشگری که همه آن در کمتر منطقه‌ای از کشور یافت می‌شود.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه منطقه حمیل استعداد و پتانسیل خوبی در حوزه گردشگری دارد، گفت: برای ساماندهی پروژه‌های روستایی هدف گردشگری سراب هرسم اختلافات زیادی بین دستگاه‌ها وجود داشت که در جلسات مقرر شد در قالب تفاهم‌نامه حوزه گردشگری این منطقه رونق یابد.

وی با بیان اینکه در سفر دولت روحانی به استان کرمانشاه قرار بر این شد که تا پایان سال 95 بزرگراه پلدختر - سرپل ذهاب تکمیل شود، بیان کرد: تاکنون یک مقداری در این امر وقفه شکل گرفته و در جلسه اخیر نیز علت تاخیر بررسی و قرار شد که با توجه به اینکه اعتبارات لازم در بودجه برای این طرح در نظر گرفته شده این عملیات هر چه سریعتر انجام شود.


برچسب ها: کرمانشاه ، اسلام آبادغرب ، حمیل ، فلاحت پیشه ،

دنبالک ها: کانال خبری دکتر فلاحت پیشه ،

پنجشنبه 31 فروردین 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

اروپا نگران تولد دیکتاتوری در ترکیه و اقتدارگرایی اردوغان است


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتحادیه اروپایی نگران هستند که اردوغان با روند فعلی که نتوانسته الحاق به این اتحادیه را عملیاتی کند روند اقتدارگرایانه فعلی را به شکلی تشدید شده در خاورمیانه و مرزهای ملتهب قاره سبز در شرایط وخیم امنیتی تروریسم تکفیری در پیش گیرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:  دولت های پیشروی جهان در موج چهارم دموکراسی در حال کاهش تمرکز سیاسی در ساختار قدرت هستند اما اتفاقی که در ترکیه درحال وقوع است تمرکز قدرت در دست رئیس جمهوری است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه تحولات داخلی ترکیه در بحث برخورد با کودتای نافرجام گولن و منتقدین در کنار تحولات خارجی این کشور با مداخله در سوریه اتفاقاتی است که آنکارا را به عنوان تهدید برای امنیت اتحادیه اروپایی تبدیل کرد.

وی تصریح کرد:تبدیل نظام پارلمانی ترکیه به نظام ریاست جمهوری مورد نظر اردوغان اتفاقی ناخوشایند برای دموکراسی این کشور محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تثبیت اقتدار رئیس جمهوری ترکیه در فضای امروز آنکارا نیازمند طرح تهدیدات جدید و گره زدن مشکلات پیشین این کشور است.

وی در ادامه با پیش کشیدن مواضع رسانه های اروپایی در مورد همه پرسی ترکیه گفت: کشورهای اروپایی معتقدند که اقتدارگرایی موجب شکل گیری تنش و درگیری می شود.

فلاحت پیشه گفت: اتحادیه اروپایی نگران هستند که اردوغان با روند فعلی که نتوانسته الحاق به این اتحادیه را عملیاتی کند روند اقتدارگرایانه فعلی را به شکلی تشدید شده در خاورمیانه و مرزهای ملتهب قاره سبز در شرایط وخیم امنیتی تروریسم تکفیری در پیش گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپایی از گروکشی اردوغان در مسئله پناهجویان خشمگین است و بروکسل نمی خواهد با تثبیت اقتدارگرایی رئیس جمهوری ترکیه در مسائل دیگر با آنکارا وارد تنش شود.


برچسب ها: ترکیه ، فلاحت پیشه ، اروپا ،

دنبالک ها: خانه ملت ،


بقایی در انتخابات حضور نخواهد داشت 

 شورای نگهبان از دو قطبی شدن فضا جلوگیری خواهد کرد 

 روحانی برای تضمین پیروزی در انتخابات، قول تغییر آرایش کابینه را به مردم دهد

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه افرادی که گرایش‌های انحرافی و التهابی داشته باشند در عرصه رقابت انتخاباتی حضور نخواهند داشت، موفقیت کاندیدای مورد حمایت احمدی‌نژاد برای حضور در صحنه انتخابات را بعید دانست.


ادامه مطلب

برچسب ها: فلاحت پیشه ، انتخابات ریاست جمهوری ، روحانی ،

دنبالک ها: انتخاب ،

چهارشنبه 23 فروردین 1396

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    

فلاحت‌پیشه:توطئه‌ای در راه است

لاریجانی:این آتش دامنشان رامی‌گیرد


رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر عضو کمیسیون امنیت ملی مبنی بر لزوم اقدام فوری مجلس در مقابل توطئه آمریکا در سوریه گفت: این آتش دامن خودشان را می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در تذکری اظهار داشت: اتفاقاتی در منطقه در حال شکل‌گیری است که با حمله موشکی آمریکا به سوریه شروع شد.

وی خواستار جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت منطقه شد و گفت: همزمان با سیر قهقرای تروریست‌ها در سوریه، آقای ترامپ که روحیه نژادپرستانه دارد، از حمله سوریه دفاع کرد.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: اقدامات ترامپ نشان‌دهنده این موضوع است که وی معتقد است سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توانند سد راه اقداماتی باشند که دولت آمریکا می‌تواند به صورت یکجانبه انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی در مقاطع حساسی مانند امروز تصمیم گرفته، قانون‌نویسی کرده، رویکرد نظارتی داشته، نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته است؛ ما می‌توانیم و می‌توانستیم جلسه خاص را اختصاص داده و در خصوص اقدامات مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری کنیم.


ادامه مطلب

برچسب ها: لاریجانی ، فلاحت پیشه ، حمله موشکی آمریکا به سوریه ،

دنبالک ها: خبرگزاری مهر ،

چهارشنبه 23 فروردین 1396

فلاحت پیشه در گفت وگو با خانه ملت

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،


ایران در میدان تدارکی دشمنان بین المللی ومنطقه ای بازی نکند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روابط ایران و آمریکا تا زمان تعیین تکلیف سیاست آمریکا در قبال برجام در یک ماه آینده دوران حساسی را خواهد داشت، گفت که جمهوری اسلامی باید به گونه‌ای با خویشتنداری سعی کند در میدانی بازی نکند که دشمنان بین المللی و منطقه ای برای آن سامان داده‌اند.

ایران در میدان تدارکی دشمنان بین‌المللی و منطقه‌ای بازی نکند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه اظهار کرد: در موضوع جمهوری اسلامی یک واقعیت وجود دارد و آن اینکه مناسبات آمریکا و به گونه‌ای مناسبات فرادوجانبه دو کشور تا یک ماه دیگر دوران بسیار حساسی را می گذراند. من توجه مسئولان جمهوری اسلامی را به این حساسیت جلب می کنم چون تا یک ماه دیگر ترامپ می‌خواهد سیاست آمریکا در قبال برجام را تعیین تکلیف کند.

وی افزود: اگر ترامپ تحریم‌ها را در حالت تعلیق نگه دارد، یعنی دستوری را که اوباما رئیس جمهور پیشین داده بود ادامه دهد، نشان می‌دهد که آمریکا با برجام کنار آمده و این شاید خلاف میل ترامپ و بازیگران سیاسی نو محافظه کار است، ولی آنها می دانند اگر این کار را نکنند با جامعه جهانی مواجه هستند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس ادامه داد: برای اینکه این مواجهه صورت نگیرد من معتقدم در طول یک ماه آینده باز هم ترامپ و متحدان منطقه‌ای مثل رژیم صهیونیستی و برخی مرتجعین عرب سعی بر این دارند که اقدامات تحریک آمیز علیه جمهوری اسلامی صورت دهند یا حداقل مواضع تحریک آمیزی علیه ایران اتخاذ کنند تا ایران را وارد فضای تقابلی  با آمریکا کنند؛ به گونه‌ای که ترامپ یا یک ماه آینده این بهانه را داشته باشد که این تحریم‌ها را ادامه دهد و خروج آمریکا از برجام را اعلام کند.

به گزارش ایسنا، فلاحت پیشه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خود را برای گزینه‌های مختلف برخوردی آمریکا با برجام آماده کرده تصریح کرد: آنچه باید به آن توجه داشت، این است که نوع رفتار ما رفتاری نیست که فقط معطوف به آمریکا باشد،‌ بلکه نوع رفتار ما معطوف به جامعه جهانی است و برجام بخشی از تصمیم جامعه جهانی است که دنیا برای حفظ آن ایستادگی کرده و ما باید به گونه‌ای با خویشتنداری سعی کنیم در میدانی بازی نکنیم که دشمنان بین المللی  و منطقه‌ای برای ما سامان داده‌اند.


برچسب ها: ایران ، فلاحت پیشه ، آمریکا ، کمیسیون امنیت ملی ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

چهارشنبه 23 فروردین 1396

دکترفلاحت پیشه در مصاحبه خانه ملت

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    


دستان آمریکا آلوده به خون ۱۷۰هزار ایرانی شیمیایی است

عدم صلاحیت آمریکا در دفاع از سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکا هنوز دربرابر جنایت جنگی شیمیایی در ایران پاسخگو نبوده و نمی‌تواند ادعای دفاع از مردم سوریه دربرابر حملات شیمیایی داشته باشد.

دستان آمریکا آلوده به خون 170هزار ایرانی شیمیایی است/ عدم صلاحیت آمریکا در دفاع از سوریه

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاریخ مظلومیت ایرانیان در برخوردهای دوگانه غرب با کشورمان به موضوع حمله شیمیایی عراق به سردشت اشاره کرد و گفت: بر اساس اسناد اقرار شده از سوی مجرمان این جنایت جنگی، حدود 350 شرکت غربی و شرقی از 36 کشور دنیا اقدام به تجهیز صدام به تسلیحات شیمیایی کردند که علیه جمهوری اسلامی استفاده شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در این بین تنها 70 شرکت آمریکایی متهم به تجهیز صدام به سلاح شیمیایی هستند، یادآور شد: دست آنها به خون 170هزار ایرانی آلوده است چنانچه باعث شهادت 38هزار نظامی و غیرنظامی و جانبازی 135هزار ایرانی به واسطه سلاح شیمیایی شده اند و این در حالی است که حتی یک قطعه کوچک این سلاح‌ها در خاک عراق تولید نشده بلکه در آمریکا و اروپا تولید و در اختیار صدام قرار گرفت.

وی در ادامه به اقدام مجلس برای پیگیری این موضوع پرداخت و عنوان کرد: اوایل مجلس هشتم، الزام دولت به پیگیری حقوق ایرانیان در جنگ شیمیایی با یک میلیارد تومان به تصویب رسید اما کوتاهی شد و پیگیری حقوقی و قضایی درستی صورت نگرفت.

فلاحت پیشه در ادامه با اشاره به اقدام مشکوک شیمیایی در سوریه، بیان داشت: دولت آمریکا قبل از اینکه به نتیجه گیری درست درخصوص علت این حمله شیمیایی برسد اقدام به حمله نظامی کرده و یکی از مهم ترین پایگاه های هوایی ضد فعالیت های تروریستی را با خاک یکسان می کند.

 وی در ادامه با تأکید بر اینکه جنایت شیمیایی به حدی کثیف است که مرتکبان آن اعم از دولتی یا تروریست باید مورد پیگرد قرار گیرند، اظهار کرد: نکته قابل تامل این است که در دادگاه جنایت جنگی پرونده جنایت شیمیایی علیه ایرانیان پیش از مطرح شدن، مختومه شد و بلافاصله صدام را اعدام کردند چرا که اگر حرف می زد پای غربی ها به جنایات شیمیایی باز می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در شرایطی که ترامپ ادعای دفاع از سوریه را دارد این وظیفه دیپلماسی عمومی و رسانه ای ماست که بار دیگر نقش آمریکا و کشورهای غربی را در خصوص تسلیحات شیمیایی و سیاست های دوگانه آنها افشا کند./


برچسب ها: ایران ، آمریکا ، سوریه ، فلاحت پیشه ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

شنبه 19 فروردین 1396

یادداشتی از دکتر فلاحت پیشه در روزنامه جام جم

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :یادداشت ،

فرصت‌ها و تهدیدهای ائتلاف‌های انتخاباتی

در جمهوری اسلامی ایران، برخلاف بسیاری از نظام‌های دموکراتیک دنیا، احزاب قوی وجود ندارد و حزب با دموکراسی همزاد نیست و یکی از مشکلاتی که معمولا در رفتارهای سیاسی وجود دارد، عدم همزادی حزب و دموکراسی است.

در جمهوری اسلامی ایران، دموکراسی حرف اول را می‌زند و مطابق اصول انقلاب، اجرایی شده است، ‌اما احزاب برای شکل دادن به سازوکارهای سیاسی تشکیل نشده‌اند.

در این شرایط معمولا کاری که صورت می‌گیرد تشکیل یک سری ائتلاف‌ها و جبهه‌ها در نزدیکی هر انتخاباتی با عناوین مختلف است و آنها هستند که فضای انتخابات را در کشور ساماندهی می‌کنند.

تشکیل ائتلاف‌ها در فضای انتخاباتی دارای ابعاد مثبتی است و البته از جهاتی نیز شاخصه‌های منفی با خود دارد؛ بخش مثبت مربوط به این است که به هر حال انتخابات، ‌بخصوص انتخابات ریاست جمهوری که در آن نامزدهای متعددی حضور دارند در قالب این ائتلاف‌ها سامان می‌گیرد ‌و در نهایت دو رقیب اصلی همچون بسیاری از کشورهای دنیا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و به عبارتی رای مردم در قالب این رقابت‌ها سامان می‌گیرد. اما نقطه ضعف جدی این است که چنین ائتلاف‌هایی خاص دوران انتخابات می‌شود و با پایان این دوره، ‌نخبگان سیاسی حق تکلیفی نسبت به یکدیگر ندارند و جبهه‌ها و ائتلاف‌های سیاسی، دیگر رابطه‌ای با مردم نداشته وشفافیت‌های انتخاباتی مثل مسائل مالی یا رفتارهای انتخاباتی ‌از جمله وعده‌ها و برنامه‌های انتخاباتی هیچ سامانی ندارد. حتی بعدا می‌بینیم که بسیاری از این ائتلاف‌ها پس از پیروزی یا شکست از بین رفته و بلافاصله بعد از چهار سال با اسامی جدید اما با همان افراد گذشته شکل می‌گیرند که این بی‌سامانی سیاسی می‌تواند شرایط سیاسی کشور را تحت‌الشعاع قراردهد.

دکتر حشمت‌الله فلاحت‌پیشه - استاد دانشگاه علامه طباطبایی


برچسب ها: انتخابات ریاست جمهوری ، فلاحت پیشه ،

دنبالک ها: روزنامه جام جم ،

اعراب باگسست در داخل اتحادیه عرب مواجه هستند

مواضع اتحادیه عرب حتی ارزش بیانیه ای ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی کشورهای عربی با مسئله اختلاف و گسست در داخل اتحادیه عرب مواجه هستند و این کشورها برای ترمیم و پوشش آن تلاش می کنند.

اعراب باگسست در داخل اتحادیه عرب مواجه هستند/مواضع اتحادیه عرب حتی ارزش بیانیه ای ندارد

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب، گفت: موضع گیری های اخیر کشورهای عرب نشأت گرفته از شکست های اخیر اتحادیه عرب است و این اظهارات و ادعاها را می توان تلاش این کشورها برای آزمون و خطا در این حوزه تفسیر کرد.


ادامه مطلب

برچسب ها: فلاحت پیشه ، اتحادیه عرب ، خانه ملت ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

شنبه 19 فروردین 1396

.

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    

باسلام

ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای تمامی هم میهنان عزیز،از اینکه به علت پاره ای مشکلات شخصی مدتی نتوانستم این سامانه خبری را بروز رسانی کنم از شما همراهان عزیز پوزش می خواهم .
مدیریت سامانه خبری دکتر فلاحت پیشه
علی فلاحت پیشه


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic