دکتر فلاحت پیشه در شبکه خبر;

كاری كه ملت ایران در انتخابات برای دولتش كرد توان چانه زنی آن را در عرصه بین المللی تقویت كرد.

دولت روحانی باید از این فرصت برای جذب ٨٠ میلیارد دلار سرمایه خارجی و ایجاد پنج میلیون شغل استفاده كند.


کلیپ این گفتگو را  مشاهده بفرمایید.
[http://www.aparat.com/v/HZlXx]


یکشنبه 31 اردیبهشت 1396

دکترفلاحت‌پیشه در گفتگوی اختصاصی با "#خبرآنلاین";

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،


انرژی‌مثبت "#‌انتخابات"، انرژی‌منفی "#‌ترامپیسم" ‌را از بین ‌برد

انتخابات ایران، سفر ترامپ را تحت‌الشعاع قرار داد.
تحریم‌های غیرهسته‌ای برداشته خواهد شد.

http://www.axgig.com/images/40938791170304028346.jpg

دکتر حشمت‌الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین پیرامون انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و تأثیر آن بر روند تحولات منطقه گفت: در منطقه خاورمیانه دموکراسی امری استثنایی است و از آنجایی که حضور دموکراتیک مردم در عرصه انتخابات خود را نشان می دهد، مهمترین شاخصه تقویت کننده توان چانه زنی دیپلماتهای کشور به حساب می آید، لذا ایران تنها کشور منطقه است که از چنین ابزاری برخوردار است. از این رو فارغ از نتیجه ای که شکل گرفت، کل آرا در سبد سیاست خارجی ایران ریخته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر ترامپ به عربستان گفت: شاید عربستانی ها چیزی حدود 100 تا 300 میلیارد دلار قرارداد با امریکایی منعقد کرده و باج داده اند تا ترامپ اولین سفر خارجی اش را به عربستان انجام دهد که کل این سفر و هزینه ها تحت الشعاع انتخابات در ایران قرار گرفته است. ضمن اینکه شاهد خواهیم بود با این انتخابات موضوعات مختلف اقتصاد، مولفه های امنیت و منافع ملی کشور هم ارتقا پیدا کرده است. این یک واقعیتی است که در منطقه ای که از ثبات کافی برخوردار نیست ثبات دموکراتیک ایران حتی دشمنان را هم وادار به پذیرش واقعیت جمهوری اسلامی ایران کرد.

فلاحت پیشه ادامه داد: دولت باید از این موضوع حداکثر استفاده را بکند تا در حوزه های مختلف بتواند سیاست خارجی خود را پیش ببرد. اولین موضوع در این باره تثبیت حقوق برجامی کشور است. با فضای تهاجمی که بعد از روی کار آمدن ترامپ شکل گرفت می دانیم که حقوق برجامی ایران را با کندی مواجه کرد. اگر به شکل آماری مسئله را مورد بررسی قرار دهیم، تا زمان روی کار آمدن ترامپ 911 مورد از تحریمهای ایران برداشته شد و 248 مورد آن باقی مانده است، ولی در 3 ماهه ای که ترامپ سر کار آمد تا انتخابات ایران فقط 3 مورد از این تحریم ها برداشته شد. یعنی روند این موضوع کند شده است و در طرف مقابل هم تحریمهای غیر هسته ای اضافه شده است. هر چند که ترامپ با توجه به ریشه دار بودن برجام مجبور شد تعلیق تحریمهای ایران را تمدید کند یعنی امضای اوباما را تکرار کند اما معتقد هستم که اولین کار دولت این است که حقوق تعلیق شده و تعلیق مانده کشور را احیا کند.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: دومین موردی که وجود دارد و همان گونه که آقای روحانی بیان کرده اند برداشت گامهای اساسی در مورد تحریمهای غیر هسته ای است. دولت همانگونه که در دوره قبل گامهای اساسی برای برداشتن تحریمهای هسته ای برداشت، اکنون برای تحریمهای غیر هسته ای و جلوگیری از شکل گیری فضای تهدید با حضور ترامپ باید تلاش کند.

فلاحت پیشه، موضوع سوم را اهمیت و ضرورت احیای ظرفیت های دیپلماتیک دانسته و ادامه داد: در این فضا و بعد از انتخابات بسیار دشوار است که موضوع ایران هراسی را علیه ایران شکل دهند. ظرفیتهای دیپلماتیک در شرایط کنونی در شرق، در اتحادیه اروپا و در منطقه شکل گرفته است که باید مورد توجه قرار بگیرد و از فرصتهای آن استفاده شود.

حشمت الله فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های منطقه ای مورد توجه بسیار قرار گیرد، گفت: مورد چهارم در این باره تنش زدایی منطقه ای با راهبردهای منطقه ای است. باید روشی به کار گرفته شود تا با شکل گیری اقدامات لازم، دولتهای عربی منطقه هم واقعیت های ایران را بپذیرند. دولت می تواند وارد تنش زدایی با بازیگری مانند عربستان نیز شود.

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: موضوع آخر احیای ظرفیت ها و مناسبات دوجانبه بویژه با کشورهای منطقه است. در دوره گذشته دولت وارد فضای بین الملی در راستای شکل گیری برجام شد، اکنون باید کاری کند که مناسبات با کشورهای منطقه را احیا کند و مناسبات در زمینه اقتصادی مشخص و قابل دفاع است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت به تازگی هشتاد میلیارد دلار موافقتنامه ال سی یا خط اعتباری با کشورهای مختلف منعقد کرده است، بیان داشت: این هشتاد میلیارد دلار چیزی حدود بیست برابر سرمایه ای است که در طول کل پنج ساله قانون برنامه توسعه پنجم به ایران آمده است. این هشتاد میلیارد دلار در حالی که ایران درگیر انتخابات بود و فضای ترامپیسم در دنیا حاکم بود با موضوعی به نام اسنپ بک یا منع بازگشت تحریمها از طرف طرفین قرارداد مواجه شده بود.

برای مثال چینی ها اعلام کرده بودند که باید یک بند به این قراردادها اضافه شود که اگر ایران دوباره تحریم شود کل خط اعتباری که به ایران داده می شود با سود آن باید در عرض شش ماه برگردانده شود. این موضوع را ایران نپذیرفته و خبر خوب این است که این موضوع حل شده است. اگر این موضوع حل شود دولت با عملیاتی کردن 80 میلیارد دلار سرمایه خارجی نه تنها می تواند سالی یک میلیون شغل ایجاد کند بلکه بخشی از عقب ماندگی بیکاری گذشته را هم جبران کند.

فلاحت پیشه در پاسخ به سوالی در مورد کاهش هزینه های حضور ترامپ با پیروزی روحانی در انتخابات گفت: من فکر میکنم با حضور پرشور مردم در انتخابات مسئله ترامپ به یک امر کم وزن در عرصه سیاست خارجی تبدیل می شود. ترامپ بر اساس یک انتخابات پوپولیستی سر کار آمد ولی این را می بینیم که مردم در ایران یک حضور عقلانی داشتند؛ کمااینکه شاهدیم حتی کسانی که به روحانی رای ندادند در جشن ملی حضور دارند. باید گفت ترامپ و انرژی منفی ترامپیسم در این انتخابات با حضور مردم تحت الشعاع قرار گرفت و انرژی منفی ترامپیسم نسبت به انرژی مثبت انتخابات ایران به یک امر قدیم و تضعیف شده تبدیل شده و دولت باید از این موضوع حداکثر استفاده را برای احیای ظرفیتهای دیپلماتیک و البته اقتصاد سیاسی کشور کند.


یکشنبه 31 اردیبهشت 1396

ایران؛ یک استثنای دموکراسی در خاورمیانه

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

حضور مردم در انتخابات، بزرگترین مولفه قدرت ایران به حساب می آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تحسین حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات، گفت: دنیا واقعیت دموکراسی را به رسمیت می شناسد و دموکراسی در منطقه خاورمیانه یک استثنا است و این استثنا ایران را شامل می شود.

"#دکترحشمت_الله_فلاحت_پیشه"، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفت و گو با خبرنگار سیاسی پانا با اشاره به این نکته که پیش بینی می شد دغدغه اصلی مردم در انتخابات مسائل اقتصاد باشد، متذکر شد: مردم با یکسری دغدغه های متراکم یعنی هم دغدغه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در انتخابات حضور پیدا کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از عدم رعایت اخلاق سیاسی از سوی نامزدهای انتخاباتی، گفت: اخلاق سیاسی مردم از نامزدها، خیلی بهتر بود. مردم سعی کردند تحت تاثیر یکسری چالش های ضد اخلاق سیاسی قرار نگیرند و چنین انتخاباتی شکل گرفت.

فلاحت پیشه با یادآوری ضعف های دولت روحانی در حوزه کارآمدی و توسعه ، خاطر نشان کرد: مردم بازهم به روحانی اعتماد کردند، روحانی باید قدر مردم و به ویژه جوانان را بداند و تلاش کند ظرفیت های اقتصادی کشور را احیا کند. مردم از دولت، کارآمدی انتظار دارند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مردم با حضور در انتخابات نشان دادند پای نظام ایستاده اند، در خصوص پیامدهای این انتخابات تصریح کرد: دنیا واقعیت دموکراسی ایران را با حضور پرشور و حماسی مردم به رسمیت می شناسد؛ دموکراسی در منطقه یک استثنا است و این استثنا ایران را شامل می شود.

وی در پایان دموکراسی و مشارکت مردم را بزرگترین مولفه قدرت ایران دانسته و اعلام کرد: قدرتی که مردم با این انتخاب به دولت خودشان بخشیدند، بارها قوی تر از نفوذ کاذبی است که عربستان نتوانست با یکصد میلیارد دلار قرداد نظامی برای خودش کسب کند. هیچ کشوری در منطقه به این اندازه به صورت نرم و نرم افزاری مولفه های قدرت خودش را تقویت نمی کند.


یکشنبه 31 اردیبهشت 1396

دکتر فلاحت پیشه مطرح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

*قراردادهای تسلیحاتی تحقیرآمیز آمریکا با ریاض

*اذعان پنهان آمریکا به قدرت نرم ایران

قراردادهای تسلیحاتی تحقیرآمیز آمریکا با ریاض/ اذعان پنهان آمریکا به قدرت نرم ایران

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل ابعاد مختلف سفر ترامپ به عربستان و قرارداد 110میلیارد دلاری تسلیحاتی ریاض با پنتاگون، گفت: رئیس جمهوری آمریکا در سفر به خاورمیانه تلاش می کند جانی تازه به کارخانجات اسلحه سازی آمریکا ببخشد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که عربستان و برخی کشورهای عربی فاقد مولفه های قدرت نرم هستند و نمی توانند با تکیه بر حمایت مردمی در عرصه های بین المللی ایفای نقش کنند.

وی در ادامه افزود: ریاض برای جبران فقدان قدرت نرم به هزینه های تسلیحاتی گزاف روی آورده است،البته این مسئله محدود به عربستان نیست و اعضای شورای همکاری های خلیج فارس نیز همین رویکرد را دنبال کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قراردادهای هنگفت نظامی ترامپ را باید در نگاه تحقیرآمیز رئیس جمهوری آمریکا در رابطه با تاراج پول و نفت عربستان و شورای همکاری های خلیج فارس باید تفسیر کرد.

وی تصریح کرد: در جریان نخستین سفر ترامپ به خاورمیانه شاهد محقق شدن وعده رئیس جمهوری آمریکا به نومحافظه کاران و مالکان غول های اسلحه سازی ایالات متحده هستیم.

فلاحت پیشه گفت: براساس آمار موجود،رقمی در حدود 300میلیارد دلار قرارداد نظامی از سوی کاخ سفید به کشورهای عرب خاورمیانه تحمیل شده است تا صنایع آمریکایی از رکود نجات پیدا کنند.

تشدید بحران خاورمیانه

وی با ابراز نگرانی نسبت به چشم انداز آینده خاورمیانه گفت: فروش کلان تسلیحات مدرن آمریکایی موجب ایجاد ناامنی و برهم خوردن توازن در منطقه خواهد شد.

این نماینده مجلس دهم گفت:  معضل اساسی اینجاست که سعودی ها رفتار ناخوشایندی در ایجاد بی ثباتی و جنگ طلبی دارند که با فروش تسلیحات آمریکایی تشدید خواهد شد.

وی تاکید کرد: راهبردنظامی عربستان باتوجه به ضعف فاحش مولفه های قدرت درونی آنها موجب شکل گیری بحران نظامی ده ساله در آینده منطقه خواهد شد.

فلاحت پیشه گفت: واقعیت میدانی قرارداد نظامی آمریکا اینجاست که یکی از تهدید آمیزترین روابط خاورمیانه در حال شکل گیری است که نقطه انفجار زرادخانه های تسلیحاتی مشخص نیست.

وی تصریح کرد: نجات غول های اسلحه سازی ایالات متحده به بهای تشدید التهاب خاورمیانه در کنار هزینه های گزاف سرمایه های عربستان و شورای همکاری های خلیج فارس تمام خواهد شد.

هزینه های گزاف و بی بازگشت سعودی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان که در جریان جنگ طلبی های نیابتی در عراق و سوریه هزینه های سنگینی متحمل شده است و امروز عملا در یمن علی رغم استفاده از تمام توان نظامی به هیچ نتیجه مشخصی دست نیافته است.

وی در ادامه گفت: رشدتصاعدی هزینه های نظامی عربستان در کنار افول کشنده درآمدهای نفتی ریاض تهدیدی است که خزانه داری سعودی ها را بیش از گذشته در مضیقه گرفتار می کند.

فلاحت پیشه گفت: عربستان باتوجه به ساختار حکومتی سعودی تنها و تنها به تجدید مولفه های ساختار سخت می اندیشد و همین رویکرد نوع رفتارهای تهاجمی ریاض را تشدید می کند.

اذعان آمریکا به اقتدار ایران در ریاض

این نماینده مجلس دهم با پیش کشیدن سخنان «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه سفر ترامپ به ریاض گفت: تحلیل رفتاری تیم ترامپ نشان می دهد که آنها نتوانسته اند قدرت ایران را نادیده بگیرند.

وی در ادامه گفت: همزمانی سفر ترامپ با حماسه دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی اتفاقی است که قدرت نرم ایران را به رخ مقامات آمریکایی کشید.

فلاحت پیشه گفت: نکته دردناک برای اعضای شورای همکاری های خلیج فارس به ویژه عربستان این است که آنها هرگز پشتوانه حمایت های مردمی را در کنار خود احساس نکرده اند.

وی تصریح کرد: ریاض برای ایجاد قدرت درونی حاضر به هزینه میلیاردهادلار بیش از این قراردادهنگفت و تحقیرآمیز است اما موضوع اینجاست که آنها فاقد کم ترین فاکتورهای قدرت نرم مردمی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ترامپ علی رغم وعده هایی که علیه تفاهم برجام داده بود و تحت تاثیر اقتدار جمهوری اسلامی ناچار به امضای تعویق تحریم های ایران شد.

وی با بیان این که موضوع فعالیت های پدافندی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست ، گفت: تیلرسون با علم به قدرت ایران خواهان مذاکره با تهران است ./


سه شنبه 26 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با فرارو

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

بررسی "پارادایم افشاگری در انتخابات" توسط حشمت الله فلاحت پیشه

فرارو:سه مناظره زنده تلویزیونی یک پارادایم را دنبال کرده است، پارادایم افشاگری. این الگوی تبلیغاتی از دید ناظران تبعات سنگینی برای نظام سیاسی ایران و دیدگاه افکار عمومی نسبت به کشور خواهد داشت.


http://media.mehrnews.com/d/2017/05/03/3/2448807.jpg

-"برای مقابله با این فضا راهکار وجود داشت. اگر کسی از صافی شورای نگهبان برای انتخابات می گذرد، هر گونه تخریب علیه او باید جرم تلقی شود. اگر مشکلی دارند مسئولیتش با شورای نگهبان است. این شورا باید آن ها را ردصلاحیت کند."
-«اخلاق سیاسی در مناظره های انتخاباتی نادیده گرفته شد و فضای مناظره ها به سمت تخریب و افشاگری متمایل شد.»
- «دموکراسی در ایران  ریشه دار ترین مردمسالاری در میان کشورهای منطقه است. بعد از 40 سال دموکراسی گرایش تخریبی در مناظره های انتخاباتی به صلاح نیست. ما تا چندی پیش ترامپیسم را زیر سوال می بردیم و مناظره های انتخابات در آمریکا را نقد می کردیم ولی الان در ایران همین اتفاق رخ داده است.»
-"پدیده تخریب در انتخابات از سال 84 شروع شد" و «پس از آن در انتخابات 88 این مسئله بسط پیدا کرد و در آن زمان توسط یکی از کاندیدا ها از یک ابزار نامقدس برای رسیدن به یک هدف مقدس استفاده شد.»

برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: فلاحت پیشه ، مناظره های انتخاباتی ، اصول گرایان ، اصلاح طلبان ، شورای نگهبان ،

دنبالک ها: فرارو ،

سه شنبه 26 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

ممانعت از برگزاری انتخابات ایران در کانادا خلاف قوانین بین‌المللی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است علیرغم اینکه کانادا پیگیر پرونده حقوق بشر ایران در جوامع غربی است، مانع مشارکت سیاسی اتباع ایرانی در انتخابات به‌عنوان یک حق مسلم می‌شود.


حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم اجازه دولت کانادا به قرارگیری حوزه های رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور گفت: دولت کانادا به تعهدات خود در کنوانسیون های بین المللی متعهد نیست.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: کانادایی ها موظف هستند در نمایندگی های خارجی این کشور اقدام به استقرار صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری ایران کرده و عدم برگزاری انتخابات در این کشور تخطی از قانون است.

وی افزود: کانادا در تقسیم کاری که با کشورهای غربی برای فشار به ایران داشته است، مسئول پرونده های حقوق بشری ایران شد در حالی که امروز مهم ترین نقض حقوق بشر یعنی ممانعت از مشارکت سیاسی اتباع یک کشور را انجام می دهد.

فلاحت پیشه ادامه داد: علیرغم اینکه امکان رأی دادن اتباع ایرانی مقیم کانادا با سفر به آمریکا فراهم شده اما واقعیت این است که بخش عمده ای از آنها نمی توانند به دلایل کاری یا اقتصادی به آمریکا سفر کنند لذا کانادا باید در این خصوص تجدید نظر کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان ساخت: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید به طور مشخص در سازمان ملل متحد طرح شکایت کرده و کانادا را ملزم به برگزاری انتخابات در این کشور کند.


برچسب ها: انتخابات ریاست جمهوری ، فلاحت پیشه ، کانادا ،

شنبه 23 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه، در گفتگو با «انتخاب»:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

کاندیداهای اصولگرا در مناظره برنامه ای ارایه نکردند

آنها نتوانستند یک (( امید موج راه انداز )) ایجاد کنند

روحانی نفر اول نظر سنجی هاست

کاندیداهای اصول گرا در صحنه خواهند ماند


کاندیداهای اصولگرا در مناظره برنامه ای ندادند؛ اینها نتوانستند یک امید موج راه انداز ایجاد کنند / روحانی نفر اول نظرسنجی هاست/کاندیداهای اصولگرا در صحنه خواهند ماند

واقعیت قضیه است که مناظره بهتر از این میتوانست باشد. من از دید ملی و بی طرفانه میخواهم به این مسئله نگاه کنم. انتظار این بود که کاندیداها برنامه ارائه دهند. معتقدم مهمترین مشکل کشور بحث اقتصادی است و مهمترین دغدغه مردم رفع مشکلات است. مردم با امید پای مناظره سوم نشستند که برنامه ها را ببینند.
-اغلب کاندیداها برنامه ارائه نکردند و وارد فضای چالشی و تقابلی شدند. در واقع، مناظره، میدان تقابل برنامه و کارنامه نبود، میدان تقابل اتهامات وارده بود.

-وقتی کسانی صلاحیتشان برای ریاست جمهوری تایید می شود دیگر نباید به خود اجازه دهند که ورد تخریب سلامت کاری و اداری شوند. مناظره در واقع به جای مسئله اقتصادی وارد فضای سلبی شد تا ایجابی. من معتقدم رقبای دولت وارد فضای انتقادی شدند و مشخصا میرسلیم و رئیسی شرایط انتقادی را شکل دادند.

-اگر روحانی و جهانگیری تقسیم کار می کردند، روحانی می توانست این فرصت را داشته باشد تا در فضای ایجابی و برنامه ای صحبت کند. اعتقادم بر این است مناظره سوم موج انتخابات را به سود هیچیک از طرفین شکل نداد بلکه بسیاری از سئوالات را برخلاف مناظره 4 سال پیش بدون پاسخ گذاشت.
برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: روحانی ، جهانگیری ، فلاحت پیشه ، قالیباف ، رئیسی ، میرسلیم ، هاشمی طبا ،

دنبالک ها: انتخاب ،

شنبه 23 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول بانک‌ها کلید خورد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید درباره عمکلرد سیستم بانکی پاسخگو باشد،گفت:تقاضای طرح تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول و وصول نشده بانک‌ها در حال پیگیری است.


- تجربه بیانگر این است بانک ها از موانع توسعه مطلوب اقتصاد کشور بوده اند.

-یکی از دلایل ضعف سیستم بانکی کشور، دولتی بودن بانک ها است البته فساد در بانک ها نیز مشکلات مهمی برای اقتصاد ایجاد می کند که باید به این موضوع پایان داد.

برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: بانک ها ، فلاحت پیشه ، توسعه ،

شنبه 23 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از ثبات برای عقد قرارداد برخوردار نیستند

اگر به منافع ملی ما ضربه بزنند واکنش عملی نشان می دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قراردادهای ترکیه وکشورهای حاشیه خلیج فارس به منافع ملی ایران ضربه بزند با واکنش عملی ما رو به رو می شوند.


-کشورهای حاشیه خلیج فارس برای پایان دادن به نواساناتی که در طول شش سال اخیر بر اساس اشتباهات راهبردی و سیاسی داشته اند، هر قراردادی با هر کشوری می بینند.

-هر قراردادی که با منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در تضاد باشد با واکنش عملی مواجه خواهد شد.


برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: کشورهای حاشیه خلیج فارس ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

شنبه 23 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

انتخابات عرصه به رخ کشیدن اقتدار مردمی ایران به ترامپ است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: در زمان حضور ترامپ در کانون های آشوب ساز خاورمیانه باید اصلی ترین مولفه اقتدار ایران ، حمایت مردم کشورمان را به روشن ترین و محکم ترین نحو باید به رخ آمریکایی ها بکشیم


-دونالد ترامپ پس از حضور در کاخ سفید معضلات فراوانی برای آمریکا و جامعه جهانی ایجاد کرده است.

-سفر رئیس جمهوری آمریکا نشان دهنده تشدید رویکرد تهاجمی واشنگتن با حمایت از تل آویو و ریاض به عنوان سرچشمه های آشوب و درگیری خاورمیانه است.


برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: فلاحت پیشه ، انتخابات ریاست جمهوری ، ترامپ ، آمریکا ، ایران ،

«ستاره دنباله‌دار» صدای مردم را به گوش مسوولان می‌رساند

ستاره دنباله دار

برنامه تلویزیونی ستاره دنباله‌دار که به انتخابات ریاست جمهوری می‌پردازد، از امشب روی آنتن می رود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، برنامه تلویزیونی ستاره دنباله‌دار به تهیه‌کنندگی رضا عبادی در ۱۵ قسمت ۳۰ دقیقه ای به موضوع انتخابات ریاست جمهوری می پردازد.

رضا عابدی، تهیه‌کننده برنامه «ستاره دنباله‌دار» درباره‌ی برنامه توضیح داد: برنامه تلویزیونی «ستاره دنباله دار» در ۱۵ قسمت ۳۰ دقیقه ای در قالب ترکیبی تدارک دیده شده است که شامل بخش های مختلفی است. در بخش استودیو با توجه به اینکه شبکه ۴ شبکه فرهیختگان و نخبگان است، سعی شده بیشتر در حوزه تبیین و کارشناسی امور سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ورود کرده و با نخبگان و کارشناسان این حوزه ها در سطح مدیران ارشد کشور گفتگو شود. از سوی دیگر جهت حداقلی فاصله بین رسانه و جامعه در امر رسالت رسانه ای، به گونه‌ای در طراحی و تولید برنامه سعی شده است تا این تعامل حفظ شود، بدین منظور دو آیتم میهمانی خانواده و گشتی در شهر طراحی شده که در میهمانی خانواده، ستاره دنباله دار به منزل نمایندگان مجلس در دوره های مختلف، اساتید دانشگاه و مدیران کشور رفته و با نگاه به اینکه خانواده نماد کوچک یک جامعه کامل می باشد به موضوعات محوری برنامه پرداخته می شود.

از جمله مهمانان برنامه می‌توان به دکتر فلاحت پیشه نماینده مجلس، مره صدق نماینده مجلس، دکتر غلامرضا حیدری نماینده مجلس، دکتر وکیلی نماینده مجلس، دکتر راشدی نماینده سابق مجلس، خانم دکتر رفعت ببات نماینده سابق مجلس، دکتر نامی وزیر سابق، دکتر علی احمدی وزیر سابق، خانم دکتر بنی اسدی کارشناس علوم سیاسی، دکتر غضنفری وزیر سابق، دکتر افقهی کارشنا مسایل سیاسی بین الملل، دکتر سلیمی استاد دانشگاه، دکتر حسین پور سفیر سابق، دکتر یوسفی نماینده سابق اشاره کرد.

لازم به ذکراست در اولین قسمت ،این برنامه برنامه مهمان خانه دکتر فلاحت پیشه نماینده ادوار هفتم هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی و استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طبابایی بود.این برنامه با حضور خانم دکتر فلاحت پیشه،سرکار خانم برق پور و فرزندان عزیز ایشان ،زینب ،زهرا و آقا رضا برگزار شد.


دوشنبه 18 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

پیگیری تحقیق‌وتفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه

              ابهامات اساسی در قیمت گذاری

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه تاکید کرد که تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه تا لغو مصوبه پیگیری می شود و تنها درصورت معلق شدن واگذاری تحقیق و تفحص به تعویق می افتد.


-مسائلی همانند اینکه "آیا در شرایط واگذاری پالایشگاه کرمانشاه قانون رعایت شده است یا خیر"، "آیا جایگاه کرمانشاه در سند آمایش انرژی کشور حفظ می شود، یا خیر" سبب ایجاد ابهاماتی در واگذاری این پالایشگاه شده است.

-بیکاری و به خطر افتادن  امنیت کارگران و کارکنان پالایشگاه، سابقه تعطیلی کارخانجات و شرکت های واگذار شده و عدم رعایت الزامات حفظ کاربری آن تاسیسات در کرمانشاه از دغدغه های نمایندگان کرمانشاه برای واگذاری این پالایشگاه است.

-مبلغ 180 میلیارد تومانی که برای واگذاری مشخص شده، با املاک و میزان ثروت پالایشگاه همخوان نیست، پالایشگاه کرمانشاه بیش از هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده، اما 180 میلیارد تومان به صورت اقساطی از واگذاری دریافت می شود.
-اگر دستور وزیر اقتصاد برای بررسی مجدد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به معنای تعلیق واگذاری است، نمایندگان کرمانشاه حاضر هستند که تحقیق و تفحص به تعویق بیفتد، اما اگر برای جلوگیری از تحقیق و تفحص باشد، این طرح به قوت خود در مجلس  بررسی می شود.


برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: پالایشگاه کرمانشاه ، تحقیق و تفحص ، طیب نیا وزیر اقتصاد ، فلاحت پیشه ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

دوشنبه 18 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

مکرون در چارچوب روابط اتحادیه اروپا با ایران ایفای نقش خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد که سیاست خارجی پاریس با تغییر رئیس جمهوری فرانسه تفاوت راهبردی نخواهد داشت.
-
پیروزی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اگرچه به به لحاظ سیاسی روی روابط پاریس با تهران تاثیر خواهد گذاشت اما نکته حائز اهمیت اینجاست که تغییر راهبردی صورت نخواهد گرفت.
- مکرون باتوجه به حضور در جریان مذاکرات اقتصادی ایران و فرانسه  پس از اجرای تفاهم برجام،به خوبی می تواند نقشه سیاسی همکاری های مشترک را دنبال کند.
برای مطالعه کامل این گفت و گو به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلب

برچسب ها: فرانسه ، : ، امانوئل مکرون ، اتحادیه اروپا ، فلاحت پیشه ، ایران ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

فلاحت پیشه در گفت و گو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

میزبانی ایران برای نشست روسای نظام ایمنی هسته ای ماحصل اجرای برجام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با اجرای برجام و اثبات صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران، میزبانی نشست روسای نظام ایمنی هسته ای به جمهوری اسلامی ایران داده شد.


http://media.icana.ir//Image/2016/07/201607106383214608_Orig.jpg

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزبانی ایران برای نشست روسای نظام ایمنی کشورهای دارنده نیروگاه هسته ای نوع WWER عنوان کرد: یکی از نتایج برجام عضویت ایران در باشگاه کشورهای دارای صنایع هسته ای است موضوعی که در گذشته اتفاق نیافتاد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهور با اشاره به تلاش اوباما برای تغییر اساسنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی توضیح داد: اوباما، برای اینکه ایران عضو کشورهای باشگاه های فناوری هسته ای صلح آمیز شناخته نشود، تلاش کرد تا اساسنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی در شورای حکام تغییر کند تا حق غنی سازی از جمهوری اسلامی گرفته شود.

وی ادامه داد: با این حال هم حق غنی سازی ایران به اثبات رسید و هم جمهوری اسلامی به عضویت باشگاه کشورهای دارای صنعت هسته ای در آمد.

این نماینده عنوان کرد: این در حالی است که کشورهای پاکستان، هندوستان، رژیم صهوینستی و کره شمالی با وجود اینکه دارای بمب هسته ای هستند، حق عضویت در باشگاه کشورهای دارای صنعت هسته ای را ندارند.

فلاحت پیشه گفت: عضویت ایران به این دلیل است اثبات فعالیت صلح آمیز هسته ای در شورای حکام به عضویت این باشگاه در آمده است و باید در حوزه های تولید، فروش و ایمنی هسته ای فعالیت کنیم که به دنبال توانستیم برای اولین بار میزبان نشست مذکور باشیم.

وی عنوان کرد: با برجام نه تنها حق غنی سازی ایران به اثبات رسیده است بلکه فرصتی پیش آمده است که در خاک کشورمان به تمام ادعاها و ابهام ها پاسخ داده شود چرا که ما پروتکل الحاقی که صیانتی و ایمنی است را مورد تاکید جدی قرار داده ایم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بیست و چهارمین نشست روسای نظام ایمنی کشورهای دارنده نیروگاه هسته ای نوع WWER به میزبانی مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور و با حضور ۱۲ کشور عضو مجمع روز های ۱۲و۱۳ اردیبهشت ماه جاری در شهر اصفهان برگزار می شود. در این نشست که برای اولین بار به میزبانی نظام ایمنی هسته ای کشورمان برگزار می شود، نماینده آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز حضور دارد.


برچسب ها: برجام ، فلاحت پیشه ،

دنبالک ها: خانه ملت ،

سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

روز کارگر مبارک باد

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    

رسول گرامى اسلام دست کارگرى را که بر اثر کار و فعالیت ورم کرده بود بلند کرد و فرمود:

                         این دستى است که هیچ گاه آتش جهنم آن را نمى سوزاند

                        این دستى است که خدا و رسولش آن را دوست مى دارد

کسى که از دسترنج خود روزى اش را فراهم کند خداوند با نظر رحمت به او مى نگرد


تعداد کل صفحات: 3 1 2 3
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic