حمله صدام به روستای زرده دالاهو از جنایت‌بارترین جنایات جنگی قرن بیستم بود/ مردم در حین برگزاری مراسم آئینی مورد حمله قرار گرفتند

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: در استان کرمانشاه ۲ منطقه "نساردیره" و "زرده دالاهو" مورد حمله شیمیایی صدام قرار گرفتند و یکی از جنایت بار ترین جنایات جنگی قرن بیستم در این مناطق شکل گرفت.

حشمت الله فلاحت پیشه

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالگرد حمله شیمیایی رژیم بعثی عراق پس از پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران به مردم بی دفاع در روستایی در منطقه دالاهو، اظهار داشت: رژیم صدام در طول 8 سال جنگ تحمیلی، بارها علیه رزمندگان ایرانی سلاح شیمیایی به کار برده بود ولی در ماه های پایانی جنگ این سلاح ها را علیه مردم عادی هم به کار برد تا با ایجاد رعب و وحشت، پشت جبهه جنگ را خالی کند.

نماینده مرم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله شیمیایی عراق بعثی به سردشت ازجمله نمونه‌های وحشی‌گری صدام است، بیان کرد: در استان کرمانشاه 2 منطقه "نساردیره" و "زرده دالاهو" مورد حمله شیمیایی صدام قرار گرفتند و یکی از جنایت بار ترین جنایات جنگی قرن بیستم در این مناطق شکل گرفت.

وی افزود: مردم مظلوم و بی دفاعی این مناطق هیچ اطلاع، شناخت و تجهیزاتی برای مقابله با بمب شیمیایی نداشتند، ولی به یکباره مورد حمله قرار گرفتند و ده ها نفر مجروح و شهید شدند.

فلاحت پیشه متذکر شد: آثار این بمباران شیمیایی هنوز در این مناطق هست و یکی از مشکلاتی که به جا مانده این است که آمار مرگ و میر و آمار بیماری‌های سرطان و امثال آن در این مناطق بیش از میانگین مناطق دیگر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنوز حقوق جانبازی این مردم اعطا نشده و کسانی که جانباز هستند برای احراز جانبازی آن‌ها موانعی وجود دارد.

فلاحت پیشه اظهار داشت: من پیرو این موضوع در مجلس هشتم طرحی را با عنوان الزام دولت به پیگیری حقوق جانبازان و قربانیان جنگ شیمیایی علیه جمهوری اسلامی ایران تهیه کردم که با رای بالای 202 نفر از نمایندگان به تصویب رسید، ولی متاسفانه این قانون مورد پیگیری قرار نگرفت.

وی افزود: در آن زمان بعنوان نماینده کمیسیون امنیت ملی در کمیسیون تلفیق سالانه یک میلیارد تومان را برای این موضوع اختصاص دادیم که متاسفانه این کار هنوز اجرا نشده و این موضوع یکی از ضعف‌های موجود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بمباران روستای زرده پس از قطعنامه 598 انجام شد، بیان کرد: مردم روستای زرده عمدتا از مردمان پیرو اهل حق هستند که در آن روز مشغول برگزاری یکی از مراسمات آئینی خاص خود بودند که مورد حمله بمباران شیمایی صدام قرار گرفتند و برخی از اماکن مقدسه این مردم مورد هجمه دشمن قرار گرفت و آمار بالای تلفات دلیل اجتماع آن‌ها بوده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی افراد به جا مانده از این حادثه تلخ، هستند که 9 نفر از اعضای خانواده‌شان را به خاک سپرده‌اند./

joinus.png


برچسب ها: دکترحشمت الله فلاحت پیشه ، خبرگزاری خانه ملت ، نساردیره ، زرده دالاهو ، شیمیایی ،

جمعه 30 تیر 1396

دکترفلاحت پیشه تشریح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

شرایط کنونی اجرای برجام مطلوب ایران نیست/ منافع کشور در اجرای برجام باید تامین شود/ اقدامات آمریکا برای عدم تحریم زدایی از ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سخنان وزیر امور خارجه ، یک پیام بسیار آشکار و دقیق برای طرف مقابل است که در شرایط کنونی نوع اجرای برجام مطلوب ایران نیست و جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود نرسیده و حاضر نیست که تحت هر شرایطی برجام را اجرا کند.

حشمت الله فلاحت پیشه

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص " سخنان وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه اگر اقدامات ضد برجام آمریکا ادامه یابد ایران نیز گزینه خروج از برجام را در دسترس دارد "،‌گفت: سخنان وزیر امور خارجه در گفتگو با رسانه های آمریکا در خصوص اینکه در صورت ادامه روند آمریکا در عدم پایبندی به برجام ، ایران گزینه خروج از برجام را در دسترس دارد، یک پیام بسیار آشکار و دقیق برای طرف مقابل است که در شرایط کنونی نوع اجرای برجام مطلوب ایران نیست و جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود نرسیده است و حاضر نیست که تحت هر شرایطی برجام را اجرا کند، چرا که منافع ملی و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران باید مد نظر قرار بگیرد .

وی با اشاره به برخی گفتمان ها و لفاظی های مقامات آمریکا در خصوص عدم پایبندی ایران به برجام، خروج و یا پاره کردن برجام از سوی آمریکا ، بیان داشت: این کشور به صورت گسترده نشان داده که به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند نبوده و تمامی کشورهای حاضر در برجام نیز این موضوع را مورد قبول دارند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود در خصوص برجام پایبند بوده و گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها بر این مسئله تاکید دارد، افزود: اما اقدامات صورت گرفته از سوی آمریکا که نشان دهنده عدم پایبندی آنها به توافق برجام می باشد که این امر باعث نارضایتی ایران شده و ما از شرایط موجود و عملکرد طرف مقابل به هیچ عنوان رضایت نداریم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط موجود اجرای برجام از سوی آمریکا با توجه به اقدامات صورت گرفته شده از سوی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید ایران و ایده ال نبوده است، تصریح کرد: باید بازنگری های از سوی طرف مقابل در اجرای به تعهدات خود صورت بگیرد،‌چرا که آنها به تعهدات خود پایبند نبوده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه آمریکای ها تلاش می کنند که به تعهدات خود در خصوص برجام برای برداشتن تحریم ها عمل نکند و در این راستا به بهانه های مختلف اقداماتی را انجام داده ،‌ولی هیچ وقت ادله قانونی و حقوقی مورد تائید نداشته اند، گفت: طرف های حاضر در مذاکرات هسته ای و برجام بارها به پایبندی ایران به تعهدات بین المللی خود اعتراف کرده اند،‌ ولی آمریکا به بهانه های واهی به دنبال آن است که تحریم زدایی ایران را صورت ندهد و به هر طریق ممکن فشار به ایران را ادامه دهد./


برچسب ها: دکترحشمت الله فلاحت پیشه ، برجام ،

رئیس کمیته پیگیری وضعیت دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی در مجلس همچنین درباره آخرین پیگیری‌های این کمیته، گفت: خانواده‌های دیپلمات‌ها از مصاحبه‌های بدون نتیجه عملی خسته شدند، به همین دلیل هم بنده سعی می‌کنم مصاحبه نکنم اما تاکنون 2 جلسه در این زمینه برگزار کردیم.

تصویر باید خانواده های دیپلماتهای ربوده شده را از بلاتکلیفی برهانیم
وی با بیان اینکه اولویت ما تعیین تکلیف سرنوشت دیپلمات‌هاست، تأکید کرد: 35 سال است خانواده‌های آنان منتظر عزیزان‌شان هستند، به همین دلیل کمیته‌ای درکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مسئولیت بنده برای پیگیری وضعیت این 4 دیپلمات تشکیل شد.

فلاحت‌پیشه متذکر شد: بنا داریم با 8 نفر از مسئولان گذشته یا مرتبطان با این پرونده که می‌توانند اطلاعاتی را به ما بدهند و صاحب‌نظران در این زمینه گفت‌وگوهایی داشته باشیم، ما به خود خانواده‌های دیپلمات‌ها هم گفته‌ایم که در کنار کمیته حقیقت‌یاب باشند تا ان‌شاءالله به نتیجه‌ای برسیم که خانواده‌های آنان از این بلاتکلیفی خارج شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: صهیونیست‌ها رژیم غاصب و شروری است و نگاه به شدت غیرانسانی دارد و هیچ‌گونه درک انسانی ندارد، در چنین شرایطی کار بسیار سخت است، ولی چون مسئولیتی بر گردن ما گذاشته شده، موضوع را پیگیری و سعی می‌کنیم نظر نهایی را خانواده‌ها و مسئولان مربوطه بدهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما ناراحتیم از اینکه تاکنون پرونده متمرکزی در مورد وضعیت دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی وجود نداشته است؛ اولین کاری که می‌خواهیم انجام دهیم متمرکز کردن این موضوع است و امیدواریم دستگاه‌های مربوطه اطلاعات لازم را به ما بدهند.


عملیات آسفالت راه دسترسی پل راه آهن روستای "#تجر_کرم_پناه_آباد" که در چند سال اخیر باعث ایجاد مشکلاتی برای تردد اهالی دهستان "#شیان" گردیده بود و همواره از مطالبات مردمی تلقی می گردید.
با پیگیری مستمر "#دکترفلاحت‌پیشه"در نهایت توسط پیمانکار مربوطه در حال اجرا می باشد.


joinus.png


برچسب ها: دکترفلاحت‌پیشه ، شیان ، پل راه آهن ، آسفالت ،

"#دکترفلاحت‌پیشه" نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع سؤالش ازسردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت;
سؤال بنده از وزیر دفاع در مورد احداث کارخانه قند 7 هزار تنی در اسلام‌آباد غرب است که این موضوع مصوبه سفر دوم رئیس‌جمهور سابق به استان کرمانشاه بود.

*اتکا در آنجا کارخانه‌ای دارد که چون در دل شهر قرار دارد مشکلات زیست‌محیطی ایجاد کرده است، بر اساس برآورد کارشناسی اگر این کارخانه و زمین‌هایش را به شهر بفروشند و کارخانه را تعطیل کنند، می‌توانند با همان پول یک کارخانه 7 هزار تنی یعنی 7 برابر کارخانه فعلی، کارگر بگیرند و تولید داشته باشند.
*مقرر بود این کارخانه بیرون از شهر احداث شود، از آن زمان تاکنون اتکا در این زمینه تعلل کرده و فکر می‌کنم این هدر دادن منابع ملی کشور محسوب می‌شود، زمانی که این صرفه اقتصادی وجود دارد ولی کاری انجام نمی‌شود به معنای هدر دادن منابع ملی کشور است، ضمن اینکه به راحتی با این اقدام بتوان شاید 4 برابر اشتغال در حوزه کشاورزی و در حوزه کارگری ایجاد کرد، ولی متأسفانه این کار صورت نمی‌گیرد، دلیلی که دوستان آورده بودند کمبود آب بود که این آب هم از ناحیه گرمسیری در اسلام‌آباد تأمین شده ولی هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

*نماینده اسلام‌آباد غرب متذکر شد: بنده از دوستان وزیر دفاع هستم، دوستانه موضوع را پیگیری کردم ولی وقتی دیدیم انجام نشد، سؤال از وزیر دفاع را پیگیری کردم.

joinus.png


پنجشنبه 29 تیر 1396

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تشریح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

 بلاتکلیفی سه طرح مجلس هشتم برای احقاق حقوق ایرانیان / طرح مقابله با آمریکا نیازمند جدیت برای اجرایی شدن است
فلاحت پیشه تاکید دارد که سه طرح مجلس هشتم برای احقاق حقوق ایرانیان بلاتکلیف است و باید در مورد سرنوشت طرح مقتبله با اقدامات سنای آمریکا هوشیار بود.

فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب یک فوریت طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه اظهار داشت: این طرح برای اقدام تقابلی در مقابل رفتارهای خصمانه آمریکا در برابر ملت ایران است اما امیدوارم که این طرح عملیاتی شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به سرنوشت سه طرح مشابه عنوان کرد: در مجلس هشتم سه طرح برای الزام دولت جهت احقاق حقوق ایرانی های قربانی ترور، ایرانی های قربانی جنگ شیمایی و ایرانی های قربانی نقض حقوق بشر توسط کشورهای اشغالگر در منطقه مصوب شد که هرگز به مرحله عمل نرسید.

وی گفت: با توجه به این تجربه امیدوار که طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه به سرنوشت سه طرح مجلس هشتم گرفتار نشود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان با نگاه تقویت توان جمهوری اسلامی در مقابل رفتارهای خصمانه آمریکا چنین مصوبه ای داشته اند، عنوان کرد: این طرح در واقع با نگاه مقابله با اقدامات ضد انسانی، تروریستی و بی ثبات ساز آمریکا شکل گرفته است اما تا زمانی که دلایل عملیاتی نشدن طرح های گذشته مشخص نشود امیدی به اجرای طرح جدید نداریم.

فلاحت پیشه تاکید کرد: برای یکی از سه طرح مجلس هشتم نزدیک یک میلیارد تومان اعتبار در بودجه سنواتی لحاظ شد اما قوه مجریه و قضاییه برای اجرایی شدن آنها اقدامی نداشته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین نیاز به آسیب شناسی سه طرح گذشته هستیم تا طرح جدید در مقابله با آمریکا عملیاتی شود./


joinus.png


پنجشنبه 29 تیر 1396

ترامپ؛ ناکام مقابل برجام

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :یادداشت ،سرمقاله ،

ترامپ؛ ناکام مقابل برجام- حشمت‌الله فلاحت‌پیشه* آنها برای دستیابی به این هدف ابتدا به دنبال آن بودند اثبات کنند که ایران پایبند به توافق برجام نبوده است. اما واقعیت این بود که جمهوری اسلامی ایران به برجام پایبند بود؛ آن هم نه برای خشنودی امریکا، بلکه به دلیل راهبرد مشارکت‌جویانه‌ای که با دنیا آغاز کرد و پیش برد. به همین دلیل ایران بخوبی توانست قلمرو نقش‌آفرینی منفی و عهدشکنی امریکا را از دیگر کشورها جدا کند.

دولتمردان امریکا نیز می‌دانند که اگر پایبندی ایران به برجام را مورد تأیید قرار ندهند، باید در برابر سازمان بین‌المللی چون آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای قرار بگیرند که از آغاز اجرای برجام تاکنون در 7 بیانیه بر این موضع تأکید کرده که ایران به اجرای مفاد برجام پایبند بوده است. دبیرکل سازمان ملل متحد هم بر اساس گزارش‌هایی که در اختیار داشته، بارها اعلام کرده که ایران پایبند برجام است.

بر همین اساس به نظر می‌رسد که وزارت خزانه‌داری امریکا هم ناچار به تمدید تعلیق مجدد تحریم‌های هسته‌ای ایران خواهد بود. ترامپ هم همان طور که در اوج مواضع ضد ایرانی خود حکم تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را امضا کرد، مجبور به ادامه این روند خواهد بود.

اگر تأیید پایبندی ایران به برجام برای جلوگیری از مواجهه امریکا با سازمان‌های بین‌المللی بود؛ باید گفت که تصمیم به تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران برای پرهیز امریکا از رودررویی با جامعه جهانی است.

زیرا برای کشورهای جهان دیگر تحمیل دوباره تحریم ایران امری بازگشت‌ناپذیر است. با وجود پیش‌بینی و بعدها اثبات عهدشکنی امریکا، ایران به گونه‌ای پایبند به برجام ماند که امریکا را ناچار به اعتراف چندین باره به این پایبندی کرد.

اگر امریکا از سال 1995 تا 2006 میلادی بشدت تلاش کرد که تحریم‌هایش علیه ایران را فرامرزی کند و در مقطعی به این هدف دست پیدا کرد، حالا این سیاست جمهوری اسلامی ایران است که واشنگتن را در شرایطی قرار داده تا تلاش کند در قبال سیاست‌های همکاری‌جویانه دنیا با ایران دچار انزوا نشود.

همچنین در حالی که وزیر نفت و وزیر امور خارجه ایران بارها اعلام کرده‌اند که منعی برای رابطه تجاری میان ایران و شرکت‌های امریکایی وجود ندارد؛ در آینده دولت امریکا با خواسته‌های فزاینده‌ای از سوی شرکت‌های امریکایی مواجه خواهد بود که خواستار سرمایه‌گذاری در ایران هستند؛ بویژه سرمایه‌گذاری در صنعت نفتی که جذابیت 200 میلیارد دلاری دارد. این خواستی است که بزودی و بویژه با صف‌شکنی قرارداد نفتی اخیر توتال با ایران مطرح خواهد شد. زیرا این قرارداد توانست به معنای واقعی هراس ناشی از سیاست‌های تحریمی امریکا را برای شرکت‌های خارجی فروبریزاند.

همچنین نگرانی که برخی رسانه‌ها درباره نتیجه بازبینی برجام از سوی دولت ترامپ مطرح می‌کنند چندان محلی از اعراب ندارد. زیرا به نظر می‌رسد برجام دوره مواجهه با افراطی‌گری امریکایی را پشت سرگذاشته است. امریکایی‌ها ابتدا به کلیت برجام حمله می‌کردند و بعد موضوع بررسی دوباره از سوی نهادهای مربوطه‌شان را مطرح کردند.
آنها زمانی که به جدیت حمله می‌کردند از آسیب‌رساندن به برجام ناتوان بودند.

این است که می‌توان پیش‌بینی کرد که نتیجه بررسی برجام در دولت امریکا هرچه باشد، از آسیب زدن به این توافق و همراهی بین المللی ناتوان است. سیاست‌های غیرمنطقی امریکا پیشاپیش در برابر سیاست خارجی منطقی ایران، که از سوی جامعه بین‌المللی نیز مورد استقبال قرار گرفته؛ شکست خورده است.
*عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس
منبع: روزنامه ایران
joinus.png


سالگرد دکترفلاحت‌‌پیشه و تروریست های آزاد

 "#خاطرات_سیاسی_دکترفلاحت‌‌پیشه"

دوازدهم رمضان امسال حدود ساعت 10 صبح سرکار خانم چنارانی نماینده نیشابور سراسیمه وارد صحن مجلس شد و گفت: "داعشی ها وارد مجلس شده اند و دارند همه را می کشند" باور نمی کردیم کسی از "دژ مجلس" بگذرد، به شوخی گفتم خانم نگران نباش حتما تروریست های سال گذشته دنبال من آمده اند،با شما کاری ندارند.
چند دقیقه بعد آقای کرمپور نماینده دیگر مجلس با پیراهن خونین وارد شد...
تروریست ها از همه ی"گیت ها" گذشته ، اما راه را اشتباهی رفته بودند وگرنه تنها 30 ثانیه تا جایگاه تماشاگران مشرف بر صحن علنی مجلس فاصله داشتند.
بعد از اینکه آنها طبقه چهارم ساختمان ملاقات مردمی گیر افتادند،نیروهای زیادی درب مجلس را کنترل کردند و در عمل خطر رفع شده بود ،اما هنوز اغلب نگران بودند چون صدای گلوله در معابر مجلس شنیده می شد و جالب اینکه همگان سراغ من می آمدند و میگفتند:چطور مظلومانه رگبار 197 گلوله تروریست ها را تحمل کرده بودید؟
در آن ایام همشهریان عزیزی که با بنده تماس می گرفتند؛ به راحتی می توانستند "بغض" گلویم را احساس کنند، در آن چند ساعت فقط برای مظلومیت خودم،یاران شهیدم و جانبازم گریه می کردم.
یکسال پیش ساعت 14 بیستم تیر ماه برای حل مشکلات مردم شریف ریجاب عازم آن منطقه بودیم،از فرامرز اکبری فرماندار محترم شهرستان خواهش کردم همراه هیأت نباشد. چون پایش شکسته بود، نپذیرفتند و به دلیل وضعیت جسمی اش در صندلی جلو ماشین سوزوکی فرمانداری نشست. شهید کرمی راننده این خودرو فرمانداری بود. پای پله ها شهید نیک عزم بنده را کنار کشید و گفت: دکتر پرور همراه ماست، شما هم داخل ماشین ما بشینید. عذرخواهی کردم و گفتم به خاطر فرماندار و سید فرزاد افضلی مدیرکل محترم شیلات،رفت را خدمت آقایان و برگشت را با شما هستم.
ماشین ما که راه افتاد دکتر نیک عزم درب عقب را باز کرد و گفت: دکتر اجازه بده دکتر پرور هم کنار شما بنشیند و مسأله ای را با شما در میان بگذارد. به این ترتیب مسافران ماشین هدف، بنده،آقایان دکتر پرور،سید فرزاد افضلی،فرامرز اکبری و شهید کرمی بودند.
در طول مسیر گرم صحبت با اقایان بودم . و در یکی از پیچ های اول جاده ریجاب به یکباره گلوله باران شدیم و با اولین گلوله فریاد فرامرز بلند شد و به زبان کردی و مکرر می‌گفت: وای مادر دلم... با همان حالش با فرماندهی سپاه منطقه تماس گرفت و گفت: ترا بخدا به دادمان برسید قتل عاممان کردند.
صدایی از شهید کرمی بلند نشد بعدا فهمیدم این جوان مظلوم حتی فرصت فریاد زدن هم پیدا نکرده بود. همه خودمان را به کف ماشین انداختیم از هفت متری ناجوانمردانه مارا به رگبار بسته بودند. دود و ترکش شیشه و بوی باروت و فریاد عزیزانی که همه مرا صدا می‌زدند تلخ ترین لحظات زندگیم را رسم می کرد. بعد از حدود دو دقیقه مرگبار به یکباره صدای گلوله قطع شد. پرور گفت: دکتر آمدند تیر خلاص را بزنند. فقط گفتم پناه بر خدا چون آه و ناله فرامرز قطع نمی شد؛ گفتم فرامرز کمی دندان روی جگر بزار، تا فکر کنند کشته شده ایم وگرنه می آیند تیر خلاص را می‌زنند.
همه باهم به نجوا شهادتین را به زبان آوردیم. در آن آخرین لحظه عمرم، به دین هایم فکر می کردم و دلتنگ همسر و سه فرزندم;
همسرم؛ در نبودم تمام مشغله های زندگی ام به گردنش است.
زینب؛ مظلوم ترین فرزندم که هیچوقت نتوانست از من گلایه کند و در آن لحظات این جمله اش آزارم میداد که یکبار به خواهش گفت ; "بابا حداقل امشب شام را توی خونه باهم بخوریم.
زهرا؛ که معترض بود که بابا چرا همیشه نیستی
رضا؛ که وقتی شنیده بود دشمنان قصد جانم را دارند گفت: بابا بزار من برم باهاشون صحبت کنم تو را نکشند.
و روح الله برادر مظلومم که در کارخانه کاشی از کارگری اخراج شد و چون برادر فلاحت پیشه بود حقش را ندادند و گفت; به حرمت و آبروی تو شکایت نکردم. کارخانه ای که گفتند مال فلاحت پیشه است،به کانون نامردی دشمنانش تبدیل شد.
شهادت اول و دوم را خواندم، اشهد ان لاالله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله اما همینکه خواستم شهادت سوم(اشهد ان علی ولی الله) را به زبان بیاورم. چهره و صدای مرحوم پدرم به من قوت بخشید،که بعد از شایعه تصادفم در دوره اول نمایندگی که نامردان دیگری آن را پراکنده بودند و منجر به سکته مرحوم مادرم شدند،گفت: "من باور نکردم چون تو بیمه ابوالفضلی"
خدا می داند چنان قوت قلبی گرفتم که شهادت سوم را به زبان نیاوردم. پیش از رسیدن تروریست ها برای زدن تیر خلاص، به یکباره ماشین شروع به حرکت کرد، و در سرپایینی جاده ریجاب به سمت پرتگاه چند صد متری راه افتاد. بلافاصله ماشین را به رگبار بستند،یکی از گلوله ها که موی سر مرا سوزاند بود به پای سید فرزاد برخورد کرد و خون محل اصابت به صورت و سینه ام پاشیده شد. سید مظلومانه فریاد می زد دکتر پام آتیش گرفت ترا بخدا یه کاری بکن.
تیراندازی ادامه داشت،ماشین از آسفالت خارج شد و به سمت پرتگاه وارد شانه خاکی شد. فرامرز که با اصابت دو گلوله به کف جلوی صندلی شاگرد افتاده بود داد زد: کرمی فرمان را بچرخان الان سقوط می کنیم. گفتم:فرامرز کرمی شهید شده خودم فرمان را می چرخانم. دستم را بالابردم و فرمان راگرفتم دستم را نشانه گرفت تا نتوانم فرمان را بچرخانم و با اصابت گلوله به دستم دوباره خودم را به کف ماشین انداختم. خداکمک کرد که بدون هرگونه دید فرمان به سمتی چرخیده بودکه ماشین سقوط نکند .ماشین بعد از عقب نشینی در شانه خاکی،به صخره ای خورد و ایستاد. یکی از تروریست ها فریاد میزند که فرار کنیم الان نیروها می رسند، اما دیگری که رنگ پیراهن مرا هنگام چرخاندن فرمان دیده بود می گوید: "فلاحت پیشه هنوز زنده است."
اسلحه او قفل می کند و چندبار قنداق اسلحه را روی آسفالت می کوبد، اما نتیجه ای حاصل نمی شود و تروریست ها فرار می کنند.
ر داخل ماشین دوستانم را صدا زدم،فقط پرور سالم بود. گفتم درب ماشین را باز کن تروریست ها رفتند، بخش دیگر مظلومیت ما اینجا بود،نه "#حمایتی" و نه "#کمکی" ؛ فقط آقایان محمدی و رضایی بخشدار و معاون فرماندار دالاهو به کمک ما آمدند. به سید فرزاد گفتم :غلامرضا گلوله های زیادی خورده، اجازه بدید اول اورا از خودرو خارج کنیم. درب سمت او به صخره گیر کرده بود.به ناچار فرامرز را روی زمین گذاشتم در حالیکه به شدت آه و ناله می کرد و خونریزی داشت.
نبض کرمی را گرفتم، به رضایی گفتم :زنده است اما رضایی دست زیر گلوی او گذاشت و گفت دکتر :شهید شده؛ باور نکردم. سرش را روی شانه ام گذاشتم و گفتم: ,"دردت بجانم یکم دوام بیار نمیذارم بمیری، میبرمت بیمارستان... سرش افتاد رو سینه ام، با چشمای باز و مظلومانه #شهید شد"؛
در حالیکه گریه میکردیم سراغ فرامرز رفتیم من شانه و پرور پاهایش را گرفته بود و به سمت جاده آسفالت حملش کردیم.
فریاد می زد: "حشمت، حشمت را کشتند؛بروید او را بیاورید." در حالیکه برای غلامرضا گریه میکردم، گفتم فرامرز دردت بجانم من زنده ام نگران نباش.
کنار جاده آسفالت رسیدیم یک ماشین پراید ایستاد،جوانی حدود 20سال و مردی حدود 40ساله؛
پسرجوان گریه میکرد و گفت: دکتر من جزو ستاد ریجاب شما بودم، تو را بخدا تا نکشتنت بیا فراریت بدم. بوسیدمش و گفتم من حالم خوبه یکی از مجروح ها را ببر. مرد همراهش هم مدام دستش را می کشید و می گفت :بابا بیا بریم، الان برمی گردن فلاحت پیشه را می کشند چرا می خواهی من و خودتو به کشتن بدی؟!
سید فرزاد هم از شدت درد فریاد می زد. تمام رگ و ریشه های پنجه پایش با گلوله دو زمانه تروریست ها متلاشی شده بود. او را هم به کنار آسفالت منتقل کردیم  و سرانجام بعد از حدود هفت دقیقه ماشین اسکورت نیروی انتظامی آمد.
به من گفتند:هدف تویی، بیا تو را از معرکه نجات بدهیم. عصبانی شدم و گفتم:"شما بروید دنبال تروریست ها نزدیک اند."
 به تدریج ماشین های پایین جاده رسیدند، فرامرز ، سید و شهید کرمی را اعزام کردیم و خودم ماندم.
از تهران و کرمانشاه و هرجایی که تماس می گرفتند، از معرکه خارج شو،میگفتم تا ماشین های دولت را تحویل نیروهای نظامی و انتظامی ندهم سر صحنه می مانم  و ماندم.
بیش از نیم ساعت گذشت فرشاد بختیاری از سمت ریجاب به ما رسید و فریاد زد دکتر بیا از اینجا بریم قتلگاهه، گفتم :بقیه حالشان چطوره؟ گفت:دکتر حجت و حاجی جاسم تیر خوردند داریم میبریمشون، مشکلی ندارند.
برای آنکه با او هم نروم با عصبانیت فریاد زدم زود مجروحان را به بیمارستان برسان و رفت...و بعد از آمدن نیروی انتظامی، به سمت بیمارستان دالاهو حرکت کردم.
خاطره مظلومیت خود و عزیزترین رفیقانم را گفتم تا شاید قدر فلسفه زنده ماندنم را برای خودم بازگو کنم.
خدا می‌داند دیگر دنیا، مافیها و مافیایش برایم ارزشی ندارد.
در طول این مدت شبانه روز تلاش کردم تا طرح های مرده و کما رفته شهرم را احیا کنم شاید اینگونه دل خود را خوش نگه داشته باشم که به این دلیل توفیق شهادت نداشته ام.
*بیستم این ماه باید سالگرد شهادت من می بود، که نشد.
آمدم تا سالگرد دوستانم را برگزار کنم. دیدم تروریست ها هنوز زنده اند. آنها پارسال قصد "#جانم" کرده بودند و امسال قصد "#آبرویم" را دارند. شایعاتی لایق خود و خانواده‌ های خود را در مورد بنده پراکنده بودند که قضاوتش را به خدا واگذار کرده‌ام.
*شما که می بینید من جانم را برای شهرم بر طبق اخلاص گذاشته ام،به آبرویم چکار دارید؟
*ای ناجوانمردان، در ناعادلانه ترین رقابت های انتخاباتی قلب مرا شکستید، این مردم شریف پوزه هایتان را بر زمین مالیدند و تبانی ها و خیانت هایتان به شهر و دیارمان را افشا کردند. با وجود همه کارشکنی ها و فضاسازی هایتان برنامه های عمرانی و توسعه شهرم را پیش بردم. هر روز می بینید که در کوران تحولات "#سیاسی" "#اقتصادی" و تصمیمات "#حیاتی" مملکت با نام "#شهر" و "#استانم" می درخشم و به جای شما؛ نخبگان و مردمان دیگر شهرهای ایران اسلامی به "#فرزنداسلام_آبادغرب" افتخار می کنند.
با شهادت یارانم، قلب مرا شکستید و برای همیشه داغدارام کردید، دو بار با انتشار شایعه مرگ من، مادر مظلومم را سکته دادید، با دعوای کاذب هنگام انتخابات 1388، شش سال به ناحق علیه من در دادگاه پرونده سازی کردید و گفتید: "پرونده را کش دهیم تا "#غرورش" را بشکنیم و با حکمی برای همیشه رد صلاحیتش کنیم.
البته در دل همان محافل توطئه گفته بودید: "این لامصب از لحاظ اقتصادی پاک است، نمی شود علیه اش پرونده سازی کرد"
این مظلومیت تاریخیم است که پاک بودن، قدرت، کارآمدی و درخششم منجر به حسادت بی پایان "#ناجوانمردان" علیه من شده است.
به هرحال این بار آمده‌ام تا در تاریخ بماند که "#فلاحت‌پیشه" تمام مصادیق و نمادهای توسعه و محرومیت زدایی را به شهرش آورد؛

1- راه آهن اسلام آباد غرب
2- 12 طرح بیمارستانی جدید با 62میلیارد تومان بودجه و 500فرصت اشتغال
3- نیروگاه اسلام آباد غرب با 1000میلیارد تومان تسهیلات و 650 نفر اشتغال
4- احداث دانشکده فنی و مهندسی رازی
5- احداث کارخانه بازیافت
 6-تکمیل گازکشی شهری و روستایی
 7-تکمیل بزرگراه از پلدختر - اسلام آباد غرب تا قصرشیرین
8-روکش راههای اصلی، گهواره، برف آباد، شیان، حسن آباد و بهسازی و زیباسازی شهرهای حوزه انتخابیه وپایان دادن به عمر معابر خاکی
9-تصویب قانون توسعه استان های جنگ زده خاصه تعیین خط مناطق عملیاتی جهت زنده ماندن نام اسلام آباد غرب و دالاهو در این محدوده
10-تصویب قوانین مربوط به احقاق حق، جانبازان زیر 25درصد و رزمندگان معسر و گمجن
11-قانونی کردن تکلیف دولت در تخصیص بودجه برای مقابله با پدیده ریزگرد ها
12-تصویب سرمایه گذاری 6000میلیارد تومانی جهت احداث پتروشیمی اسلام آباد غرب
13-استقرار دادگاه در گهواره
14-آتش نشانی کرند غرب
15احداث سیلوی بخش حمیل
و...
اگر دین ندارید، "مرد" باشید، و اعتراف کنید که در طول چهار سال نبودن بنده در مجلس شورای اسلامی، کدام یک از طرح های ملّی حوزه انتخابیه ام حتی یک درصد پیشرفت داشته است.
یک مورد آن را از زبان معاون وزیر علوم می گویم که در پاسخ چند بار سوال و تذکر اینجانب برای احداث دانشگاه رازی اسلام آباد غرب، گفت:آقای دکتر! خدا شاهده شخص آقای... در جلسه مربوطه گفت : "من دانشگاه رازی اسلام آباد غرب برای چی ام است"؟(عین جمله گفته شده)
آری در "#سالگردفلاحت‌پیشه"، هنوز "#تروریست_ها" زنده اند. اما "اُف" به این زندگی آنها، برای اسلام آباد غرب و دالاهو جانم را می دهم، تروریست های "#ریجاب" را می بخشم اما تروریست های "#شخصیت" را نه و اعتقاد راسخ دارم که طبق حدیث امام معصوم; "اگر کسی تهمتی به انسان دیگری بزند، خود نمی میرد مگر آنکه با آن تهمت رسوا شود".
البته که بارها رسوا شده اید و بارها آنچه را شایعه کرده اید، در میان خانواده های خودتان تجربه کرده اید. اما چه کنیم که اغماض جزو "#مرام" ماست.
فلاحت پیشه همان کسی است که در فاصله یک ساعت از جنایت تروریستی بیستم تیرماه، بزرگان این کشور و البته بسیاری از مردمان پاک طینت کشورم، ابتدا برایش "#فاتحه" خواندند و پس از زیرنویس "شبکه خبر" در مورد سلامتی اش، "نماز" با "#سجده_شکر" به جای آوردند.
بازهم همه چیز را بخدا میسپاریم.

 "حشمت الله فلاحت پیشه
نماینده مردم شریف اسلام آباد غرب و دالاهو"


احتمال روابط پنهانی میان تهران و واشنگتن/ نتیجه اقدامات ترامپ برای بازبینی برجام

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در واکنش به ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر وجود کانال های ارتباطی (محرمانه) دولت ترامپ با ایران در گفت و گو با جام جم آنلاین تصریح کرد: دولت آمریکا در طول تاریخ با وجود اینکه دست به بایکوت و تحریم جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف زده در عین حال تلاش کرده از طرق مختلف با ایران رابطه برقرار کند.


وی افزود: در این خصوص دولتهای مستقر در کاخ سفید تا کنون توسط کشورهای ثالثی همچون ژاپن، چین، عمان، پاکستان، سوییس، بطور رسمی و غیر رسمی پیام خود را به تهران فرستاده اند.

وی مذاکرات هسته ای ژنو را فاز جدیدی از مناسبات تهران واشنگتن در چهار دهه اخیر بشمار آورد و گفت: در طول مذاکرات ایران و گروه 1+5، این اولین بار بود دو طرف در سطح وزرای امور خارجه روابط دیپلماتیک برقرار می کنند اما با روی کار آمدن دولت ترامپ، بخاطر سیاست های جنگ افروزانه وی عملا تا امروز امکان تکرار چنین مناسباتی حادث نشده است.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح موضوعاتی مانند وجود کانال های ارتباطی بین دولت ترامپ با ایران، گفت: بطور کلی ترامپ سعی دارد دوران جمهوری خواهان سلف خود را زنده کرده و با قدرت های مهم منطقه ای و فرا منطقه ای نظیر ایران ارتباط پنهانی و غیر علنی برقرار کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت تاکید کرد: اتخاذ چنین سیاست هایی غالبا از سوی جمهوری اسلامی ایران مورد استقبال قرار نگرفته و مقامات تهران همواره در محافل و سخنرانی های بین المللی عمومی و رسمی پاسخ صریح خود به واشنگتن را ابلاغ کرده اند.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس دهم بکارگیری روش های مختلف آمریکا برای ارتباط با ایران را بعنوان کانال جنگ سردی (نظیر آنچه میان شوروی سابق و ایالات متحده رخ داد) یاد کرد و عنوان داشت: واشنگتن به خوبی به قدرت منطقه ای ایران پی برده و چون از پیش بینی ناپذیر بودن رویکردهای ما بشدت واهمه دارد، از هر ابرازی برای ارتباط با ایران بهره می گیرد.

فلاحت پیشه در مورد غیر قابل پیش بینی بودن سیاست های ایران در قبال ایالات متحده تصریح کرد: ترامپ و کل دستگاه حاکم در آمریکا نیک می داند ایران با کشورهایی همچون عراق، سوریه متفاوت بوده و هرگاه اراده کرده در جهت حفظ توازن قوا و جلوگیری از نفوذ قدرتها به منطقه، توان بازدارندگی خود را به رخ کشیده است. بنابراین علاقه مندند تا حد امکان خود را به ایران نزدیک کنند.

در ادامه این نماینده مجلس به تحلیل رویکرد ترامپ درباره برجام پرداخت و گفت: وی تلاش داشت با سیاست خصمانه موضع توافق هسته ای در نگاه کشورهای غربی و اتحادیه اروپا را متزلزل کند که عملا چنین نشد.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: در واقع آمریکا بدنبال بهانه ای بود تا جامعه بین الملل را علیه ما بشوراند اما ایستادگی ما در قبال اجرای تعهدات برجام هر گونه سوء استفاده از آمریکا را سلب کرد و همین رویکرد هوشمندانه باعث شد اروپا و سازمان های بین المللی مرتبط با برجام ترامپ را همراهی نکنند.

وی در پیش بینی آینده توافق هسته ای گفت: بسیار بعید است مناسبات ایران و اتحادیه اروپا به قبل از سال 2016 یعنی حصول برجام برگردد مضاف به اینکه تا امروز سطح روابط خارجی تهران با دول اروپایی به شکل محسوسی ارتقا یافته است.

فلاحت پیشه در خصوص اینکه آیا ترامپ می تواند سناریوی مضحک بازبینی توافق هسته ای با ایران را عملیاتی کند، اظهار داشت: برجام یک توافق فرا دو جانبه ای است و در بهترین حالت دولت آمریکا می تواند بخشی از تعهدات خود در قبال را اجرا نکند اما در کلیت باید دانست رییس جمهور آمریکا در تضعیف برجام خود را به سمت انزوای بین المللی هدایت می کند و پنچ عضو دیگر مذاکره کننده با ایران، جایگاه خود در اجرای تعهدات برجام را مخدوش نخواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: توجه داشته باشیم طرح های ضد ایرانی کنگره آمریکا در شرایط فعلی با رکود و توقف مواجه شده و اختلاف درون حاکمیت با کنگره بخش عمده نقشه های ضد ایرانی را با شکست روبه رو می کند.

وی افزود: آنچه مسلم است قدرت ایران در دنیا تثبیت شده و امروز جامعه بین الملل بخوبی تعامل ایران با کشورها را درک کرده از این رو دولت ها هیچگاه با جنگ سالاران آمریکایی در تضعیف برجام به اتفاق نظر نمی رسند.

joinus.png


برچسب ها: تهران و واشنگتن ، ترامپ ، برجام ،

یکشنبه 25 تیر 1396

دکترفلاحت پیشه در گفتگو با خانه ملت:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

برجام در دومین سال اجرا ریشه دارتر شده است/ 919 نوع تحریم برداشته شده است

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دومین سالگرد اجرای توافق هسته ای ایران و کشورهای گروه 1+5 اظهار داشت: در دومین سالگرد اجرا برجام مشخص شد که این توافق ساز و کار ایده عالی نیست و بخشی از کارویژه تنش زدایی اجرا شد و در واقع اکنون تعریف واقع گرایانه ای از برجام با مصادیق مشخصی شکل گرفته است.

حشمت الله فلاحت پیشه

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: همچنین با اجرای برجام شکاف و گسل جدی بین تحریم های فرامرزی آمریکا و تحریم های بین المللی رخ داد و عملا دیگر کشورهای مختلف دنیا به دنبال تحریم ایران نیستند و میلی ندارد دراین مسیر حرکت کنند.

وی گفت: با این حساب آمریکا به هیچ وجهه شرایط بازگشت  به سال های 2014 و 2015 برای اعمال تحریم های فرامزی را ندارد و همین مسئله به شدت باعث آزار محافظه کاران و جنگ طلبان آمریکایی شده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: بر اساس گزارش هایی که وزارت امور خارجه از اجرای برجام ارائه داده است تا کنون 919 نوع تحریم از جله تحریم حقیقی، حقوقی، کشتی، نفت کش و غیره برداشته شده است و 240 تحریم باقی مانده است که یا زمانبندی آنها فرا نرسیده یا آمریکا در مسیر برداشت آن کارشکنی می کند.

فلاحت پیشه اظهار داشت: به دنبال برجام شاهد هستیم ترامپ نیز مجبور می شود تعویق تحریم های ایران را امضا کند و باید مجدد این موضوع را تمدید کند چرا که طبق گزارش سازمان بین المللی انرژی اتمی و سازمان ملل ایران همکاری خوبی دارد و آمریکا بهانه حقوقی و بین المللی برای شکست برجام از سوی ما دراختیار ندارد.

این نماینده مردم اعتقاد دارد که برجام در دومین سال اجرا ریشه دارتر شده است.

وی گفت: آمریکا تلاش دارد با بدعهدی ایران را عصبانی کند و دراین مسیر تحریم های غیرهسته ای را علیه ایران به عنوان کشور ثبات زا مطرح می کند اما ایرانی ها راه همکاری با جامعه بین المللی و سازمان های بین الملی را بعد از برجام بهتر تمرین می کنند و وارد میدانی که آمریکایی ها آن را طراحی کرده اند تا لغو برجام شکل بگیرد، نمی شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر برجام در شرایط واقع گرایانه پیش می رود و انتظار داریم در سومین سال اجری آن ایران فکر لغو برجام از سوی آمریکا را کنار بگذارد و راهبرد پسا برجام را با بقیه کشورهای سامان دهد./

joinus.png


برچسب ها: دکترحشمت الله فلاحت پیشه ، اجرای توافق هسته ای ایران ، خبرگزاری خانه ملت ، لغو برجام ،

یکشنبه 25 تیر 1396

دکترفلاحت پیشه مطرح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

برجام عامل شکست ایران هراسی سعودی و ناکارآمدی رویکرد ریاض / قطر عامل تسریع فروپاشی شورای همکاری های خلیج فارس

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به طرح سعودی برای اخراج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس و پیش دستی دوحه برای این اتفاق ، گفت: خروج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس به منزله پایان عمر مهم ترین ائتلاف سعودی در بدترین روزهای عربستان است.

حشمت الله فلاحت پیشه

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان که در عراق ، سوریه شکست خورده و در یمن نیز عملا تحقیر شده است به شدت نیازمند حضور فعال تر شورای همکاری های خلیج فارس بر علیه ایران بود تا برای خود حاشیه امن ایجاد می کند اما می بینیم که سلطه گری سعودی ها منجر به تنش با قطر و فروپاشی مهم ترین ائتلاف آنها شده است.

وی با بیان این که شورای همکاری های خلیج فارس پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در جریان جنگ تحمیلی برای تقابل با ایران شکل گرفت ، گفت: از دست رفتن ائتلاف سعودی ها در خلیج فارس در شرایطی که ترسیم شد منجر به شکل گیری بحران های کشنده جدید برای عربستان خواهد شد و احتمالا رفتار تهاجمی ریاض را تشدید می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران هراسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان اصلی ترین راهبرد عربستان در دستور کار بود اما با امضای تفاهم برجام این رویکرد در خاورمیانه به ویژه خلیج فارس با چالش مواجه شد.

وی تصریح کرد: امروز تهدیدات واقعی نظیر گروه تروریستی داعش بیش از گذشته خود را برای کشورهای خاورمیانه و حتی اروپا نمایان کرده است.

فلاحت پیشه گفت: کشورهایی نظیر قطر دیگر ایران را تهدیدی برای خود نمی دانند و کشورهایی نظیر عمان و کویت بیش از گذشته به دنبال تعامل با تهران هستند که به مزاج سعودی ها خوش نمی آید.

وی تاکید کرد: شرایط فعلی خلیج فارس منهای بحث قطر هم منجر به فروپاشی شورای همکاری های خلیج فارس خواهد شد و تنش میان دوحه و ریاض این اتفاق را تسریع کرده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: واقعیت اینجاست که کشورهای حاشیه خلیج فارس معتقدند که سیاست های سعودی در غالب شورای همکاری های خلیج فارس کارآیی ندارد اما هنوز مانند قطری ها ابراز نظر نکرده اند. /

joinus.png


برچسب ها: دکترحشمت الله فلاحت پیشه ، عربستان ، گروه تروریستی داعش ، خاورمیانه ، برجام ، ایران هراسی ،

یکشنبه 25 تیر 1396

دکترفلاحت پیشه تشریح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

 آینده پایگاه العدیدآمریکا در دوحه چه می شود/ تقسیم بازی ترامپ و تیلرسون در مناقشه ریاض با دوحه

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل پارادوکس مواضع رئیس جمهوری آمریکا و وزیرخارجه آمریکا در مناقشه عربستان و قطر گفت: در واشنگتن تقسیم کار بین دونالدترامپ و رکس تیلرسون در مجادله ریاض با دوحه صورت گرفته است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ مواضعی تندی علیه قطر و در حمایت از عربستان اتخاذمی کند اما تیلرسون برای کاهش تنش ها وارد عمل می شود تا امتیازات بیشتری برای ایالات متحده کسب کنند.


فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

نقشه ترامپ برای ذخایر ارزی عربستان و قطر

وی تشریح کرد:  نکته حائز اهمیت برای ترامپ این است که عربستان و قطر بالاترین میزان ذخایر ارزی را در میان کشورهای عرب خاورمیانه در اختیار دارند که همین موضوع سوژه ای ویژه ای برای رقابت بین آنها است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ برای ذخایر ارزی عربستان و قطر نقشه کشیده است و در غالب طرح های متنوعی نظیر معاملات تسلیحاتی ، سرمایه گذاری انرژی و حتی فروش اوراق قرضه آمریکا این برنامه را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: امروز مشاهده می کنیم که ترامپ هوادار رژیم سعودی شده است و تیلرسون به عنوان وکیل مدافع قطری ها موضع گیری می کند.

فلاحت پیشه گفت: تنش بین عربستان و قطر تا زمانی که آمریکایی ها و حتی انگلیسی ها احساس کنند سود مورد نیاز را کسب کرده اند ، ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: در نهایت آمریکایی ها ناچار هستند بین قطر و عربستان یکی را انتخاب کنند ؛ عربستان به همراه متحدین سعودی فهرستی از ضرب الاجل ها را عملیاتی کرده اند که در صورت محقق نشدن ، قطر همچنان از دایره دوستان ریاض بیرون خواهد ماند.

نگرانی دوحه از وقوع کودتا با پذیرش سعودی

این نماینده مجلس دهم گفت: نگرانی اساسی دوحه اینجاست که پس از پذیرش شروط 13 گانه سعودی باید آماده وقوع یک کودتا در قطر باشند.

وی خاطرنشان کرد: علت ایستادگی قطر به دلیل روح مقاومت نیست بلکه آنها می دانند پذیرش شکست به منزله تحمیل خواسته های دیگر و پذیرش شکست های بزرگ دیگر است.

فلاحت پیشه گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند در تنش پیش آمده یک مکانیسم خاص آمریکایی را عملیاتی کنند که در موارد مشابه نیز کارآیی داشته باشد ولی برای نخستین بار اختلافات به گونه ای است که بحران مهندسی شده واشنگتن در خلیج فارس قابل حل و فصل نیست.

joinus.png


ادامه مطلب

برچسب ها: دکترحشمت الله فلاحت پیشه ، پایگاه العدیدآمریکا ، واشنگتن ، دونالدترامپ ، رکس تیلرسون ،

باید خانواده های دیپلماتهای ربوده شده را از بلاتکلیفی برهانیم

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با جام جم آنلاین اظهار داشت:مسئولیتی که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به بنده محول شده است یک نگاه انسان دوستانه است.


تصویر باید خانواده های دیپلماتهای ربوده شده را از بلاتکلیفی برهانیم

وی افزود:چهار دیپلمات ایرانی مظلومانه در چنگال جنایتکاران اسیر شده اند،جلسه ای در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داشتیم،با توجه به اینکه خانواده های این عزیزان ناراحت و بلاتکلیف هستند،فارغ از موضوع سیاسی به عنوان یک مسئله انسانی پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت:تاکنون با پایمردی و میانجیگری جمهوری اسلامی ایران بسیاری از گروگانها به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند و امیدواریم دیپلماتهای ربوده شده ایرانی نیز بزودی آزاد شوند.

دکتر فلاحت پیشه با بیان خودش نیز از خانواده مفقود الاثر است و حال و روز خانواده های دیپلماتهای ربوده شده را بخوبی درک می کند اظهار داشت:اولین جلسه کمیته حقیقت یاب امروز با حضور خانواده های دیپلماتهای ربوده شده و برخی دستگاهها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و غروب امروز نیز جلسه ای در باره این مسئله در وزارت امور خارجه برگزار خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر شهادت دیپلماتهای ربوده شده ایرانی در لبنان به دست نیامده است و ما سرنوشت آنها به عنوان افرادی که زنده هشتند پیگیری خواهیم کرد.

در روز ۱۴ تیر ۱۳۶۱ احمد متوسلیان، سیدمحسن موسوی و تقی رستگارمقدم سه دیپلمات ایرانی به همراه کاظم اخوان، عکاس و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، در حالی که عازم محل کار خود در سفارت ایران بودند، در مسیر طرابلس به بیروت پایتخت لبنان جنگ‌زده، به دست نیروهای حزب فالانژ لبنان به اسارت درآمدند.

این اتفاق در حالی به وقوع پیوست که این چهار نفر از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بودند. در آن زمان، پیرو جنگ‌های داخلی در لبنان، اسرائیل به این کشور حمله کرده بود و حزب فالانژ، همکاری نزدیکی با این رژیم داشت. هرچند ابتدا گفته می‌‏شد که سیدمحسن موسوی، کاردار جمهوری اسلامی ایران در بیروت و همراهانش کشته شده‌اند، اما شواهد و مدارک موجود، حاکی از آن است که آن‌ها در اسارت نیروهای اسرائیلی هستند. با وجود اقدامات متعدد جمهوری اسلامی برای آزادسازی دیپلمات‏‌ها طی سه دهه اخیر، هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت این افراد وجود ندارد.


برچسب ها: چهار دیپلمات ربوده شده ، دکتر حشمت الله فلاحت پیشه ، خانواده مفقود الاثر ، احمد متوسلیان ، سیدمحسن موسوی ، تقی رستگارمقدم ، کاظم اخوان ،


[http://www.aparat.com/v/fmAav]*کلاشان بزرگ مملکت؛از بانک های ما بنگاه داری را یاد گرفته اند/
*گلیم و گبه کرمانشاه 100هزار نفر درگیرش بودند،حتی یک پاسخگویی به مردم صورت نگرفت/


joinus.png[http://www.aparat.com/v/7vBRy]joinus.png


تعداد کل صفحات: 5 1 2 3 4 5
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات