چهارشنبه 19 مهر 1396

دکتر فلاحت پیشه فلاحت‌پیشه مطرح کرد:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

دولت نگاهی تمرکزگرا دارد/ راز امضاهای طلایی در سیستم مدیریتی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛دکترحشمت‎الله فلاحت‎پیشه در ادامه تغییر و تحولات وزارت کشور و جابجایی استانداران اظهار داشت: دولت به شدت تمرکزگرا است و به مدیریت استانی چندان توجهی ندارند. درنتیجه همین امر باعث شد تنها تعدادی از مدیران در دولت دوازدهم به نسبت دولت یازدهم جابجا شوند.

وی با بیان اینکه معمولا مجمع نمایندگان استان ها هم وارد یک فضای چالشی با دولت نمی شوند، گفت: در طول یک سال و چندماهی که در مجلس بودم تقریبا همه طرح های ملی و استانی را از مرکز پیش بردیم؛ چراکه نگاه دولت نگاهی تمرکزگرا است.

فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که این جابجایی ها بر چه اساسی صورت می گیرد؟، اگر عملکرد افراد قابل قبول بوده است چرا به فعالیت خودشان ادامه نمی‌دهند و محلشان تغییر می کند؟، گفت: دلیلش این است که دولت تنها نقدهای مدیریتی را به تاخیر می اندازد و آنها را استحاله می کند. خیلی از نقدها به برخی افراد در استان‌ها وارد بوده است اما این افراد دوباره در بخش دیگری به کار گرفته می شوند. لذا به نظر می رسد دولتی ها بیشتر از آنکه دغدغه رفع موانع و ایرادات را داشته باشند دغدغه مناصب محافل خود را دارند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس گفت: یکسری افراد جزو محافل مدیریتی هستند و دغدغه این است که این افراد مناصب خود را از دست ندهند لذا پست‌ها استحاله می شود و ما با پدیده محول کردن و مدیریت کردن پست ها مواجه هستیم.

به گزارش خبرآنلاین،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می رسد دولت به دنبال افراد قوی نیست و از آنجایی که نگاهی تمرکزگرا دارد، همه امضاها به وزارتخانه ها و سازمان مدیریت بازمی‌گردد و این راز امضاهای طلایی در سیستم مدیریتی است که نقدها را متوجه دولت می کند. نباید فراموش کنیم دولت ادعای تمرکز زدایی داشت اما به این شیوه عمل نکرد. /


چهارشنبه 19 مهر 1396

دکتر فلاحت پیشه در خصوص نقش طالبانی در عراق:

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

نخ تسبیحی که در عراق پاره شد/ جلال طالبانی بعد از ۲۰۰۳ با بارزانی در موضوع جدایی اقلیم کردستان درگیر بود

حشمت الله فلاحت پیشه

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت در گذشته جلال طالبانی در خصوص رئیس جمهور سابق عراق به اظهار نظر پرداخت و گفت: در مجالس هفتم و هشتم رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق بودم و در کمیسیون امنیت ملی فعالیت می‌کردم و تقریباً در همه دیدارهایی که بین ایران و عراق صورت می‌گرفت به خصوص در دیدارهای پارلمانی حضور داشتم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بلافاصله پس از بحران هایی که در سال ۲۰۰۳ شکل گرفت، در اوج این بحران‌ها به عراق سفر کردم و در اولین سفری که بغداد داشتم این شهر زیر آتش بود و عملا هیچ هتلی در عراق امنیت نداشت و من شب را میهمان خانه آقای جلال طالبانی بودم.

وی افزود: در همان زمان تصویری از نقش طالبانی در عراق ترسیم کردم، این بود که جلال طالبانی نخ تسبیح نخبگان عراق پس از صدام بود، بعد از سال ۲۰۰۳ میلادی که قدرت صدام فروپاشیده بود، جریانات واگرایانه و تفرقه افکن در عراق مورد تحریک و ترغیب قرار می گرفتند و جلال طالبانی نقش نخ تسبیح را بازی میکرد و کاری کرد که تمام نخبگان عراق حول قانون اساسی جدید و ساختار حکومت این کشور شکل بگیرند و مانع از فروپاشی عراق شد.

فلاحت پیشه متذکر شد: در سال ۲۰۰۳ بلافاصله نقشه تقسیم عراق توسط دستگاه های اطلاعاتی غربی و رژیم صهیونیستی در فضای افکار عمومی عراق پیچیده شد، سایت BBCانگلیسی، عراقِ سه کشوری را مشخص کرد که شامل کل کشور کردی، کشور عرب سنی و کشور عرب شیعی بود و در همان زمان طالبانی مانع از تجزیه عراق شد و به گونه ای عمل کرد که در این شرایط نیز عراق مستحکم تر شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همان زمان گرایشات تجزیه طلبانه در اقلیم کردستان شرکت گرفته بود و طالبانی تا زمانی که بود مانع از طرح این مسائل می شد ولی پس از بیماری ایشان، گرایشات تجزیه طلبانه نیز در اقلیم کردستان توسط بارزانی مطرح شد، همیشه جلال طالبانی بعد از سال ۲۰۰۳ در خصوص موضوع جدایی با آقای بارزانی درگیر بود و ایشان اعلام می‌کرد که ما باید با افتخار خودمان را جزء شاکله سرزمین عراق بدانیم و شرایط امروز عراق نشان می دهد که پس از طالبانی در عراق چه نخ تسبیحی پاره شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در همان زمان دشمنان جمهوری اسلامی ایران و عراق مسائلی مانند نقض موافقتنامه الجزایر و دیگر مسائل اختلافی را مطرح کردند ولی آقای طالقانی رسماً پشت تریبون حاضر شد و اعلام کرد که تمام موافقت نامه های بین المللی و معاهدات دوجانبه را به عنوان رئیس جمهور عراق به رسمیت می شناسد و هیچ عاملی از گذشته بعنوان عامل اختلاف بین ایران و عراق وجود ندارد و این سنگ بنیانی برای مبارزه با اختلاف افکنی بین ایران و عراق شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوعات را به عنوان دِینی که برگردنم بود در مورد جلال طالبانی بیان کردم، بیش از ۱۰ بار با جلال طالبانی دیدار کردم و معتقدم باید خط جلال طالبانی را تقویت کرد، زیرا وحدت در عراق و دوستی با ایران را همواره سرلوحه کار خود قرار داده بود./


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic